1. Home
  2. Prezentacije
  3. Najava 80 + noviteta u Evropi III deo
Najava 80 + noviteta u Evropi III deo
0

Najava 80 + noviteta u Evropi III deo

859
0
Podelite sa prijateljima:

Nastavljamo sa najavom novih modela koji vrlo brzo stižu u prodajne salone. Krećemo odmah. Počinjemo sa elektopokretanim modelom koji se autonomijom potpuno približio Tesla vozilima, završavamo sa novitetima koji su toliko egzotični (čitaj „abnormalno“ skupi) da ćemo ih veoma retko sretati na ulicama.

Nissan

Nissan Leaf (leto 2018.)

Nissanov elektrifikovani hedžbek stiže sa stajlingom, nedavno predstavljenog mališana iz iste kuće, Micra modela. Najvažnije unapređenje ovog noviteta se odnosi na povećanu autonomiju, koje je više nego udvostručeno, u odnosu na aktuelni Leaf u ponudi, pa sada iznosi oko 550 kilometara. Rezultat je postignut prostim povećanjem kapaciteta baterija, odnosno ugradnjom više ćelija.

Opel

Opel Corsa (2018)

Nova Corsa bi trebalo da donese prostraniji enterijer i tehnološka rešenja već instalirana u iznad pozicioniranoj Astri. Iako neznatno većih dimenzija od još uvek aktuelne Corse, imaće doteran dizajn spoljašnosti, i blago inoviranu unutrašnjost, što podrazumeva, između ostalog, i veći ekran osetljiv na dodir. U ponudi će se naći verzije i sa troje, ali i petora vrata. Nova Corsa će koristiti tehnološka dostignuća koja su razvijena u okviru novog vlasnika brenda, PSA grupe .

Opel Grandland X (početak 2018.)

Uporedo sa manjim SUV modelom Crossland X , Opel na tržište izbacuje i veće vozilo istog tipa, ali sa mogućnošću prevoza do sedam putnika. Kao takav, biće konkurent nedavno testiranom Nissanu X-Trail . Interesantno je da je svetska pretpremijera Grandlanda X održana u Beogradu  i njoj smo prisustvovali.

Peugeot

Peugeot 308 redizajn (samo što nije)

Predstavnik Peugeota u važnom C segmentu je upravo restilizovan. Dizajn je pretrpeo blage izmene, agregati su postali čistiji sa aspekta izduvnih gasova, a u ponudi će se naći i nova tehnološka rešenja, kao i bezbedonosna oprema. Možda najvažnija novina koju redizajnirani 308 donosi, se odnosi na zamenu 1,6-litarskog agregata, novim motorom zapremine 1,5 litara. Od opreme koja se po prvi put nudi u 308 izdvajamo: adaptivni tempomat sa funkcijom kočenja u slučaju neposredne opasnosti, prepoznavanje saobraćajnih znakova, detekciju vozila u mrtvom uglu, autonomno parkiranje vozila, info-zabavni sistem dijagonale 9,7 inča, i to sa ekranom osetljivim na dodir, i po prvi put sa opcijom konektivnosti. Na evropskom tržištu je očekivana desetak procenata niža cena od konkurentskog Focusa.

Peugeot 308 SW redizajn (samo što nije)

Kao i hedžbek model, i karavanska verzija je pretpela analogne izmene i brojna unapređenja. Očekuje se da bude cenovno pozicioniran nešto iznad modela iz čije osnove je nastao.

Porsche

Porsche Panamera Sport Turismo (ove jeseni)

Porsche je svoj blistavi model Panamera, koji je evo prisutan u svojoj drugoj generaciji, i kojeg smo prvog testirali, preoblikovao u karavansku izvedbu. Imaće veći prtljažnik za 20 litara sa znatno nižim utovarnim pragom, i po prvi put u istoriji brenda: tri mesta za sedenje na zadnjoj klupi.  Da li bi ikada iko pomislio da ćemo u opisima bilo kog modela iz Porschea pominjati visinu utovarnog praga?

Porsche Cayenne (proleće/leto 2018.)

Upravo smo vam predstavili treću generaciju luksuznog sportskog SUV vozila iz Porschea. Deliće platformu sa testiranim Audi Q7, i imaće paletu unapređenih agregata, uz promociju dva nova V6 benzinca. Na šta će sve kupci moći da računaju za početnu cenu od blizu 70.000 evra, možete da pročitate ovde.

Renault

Alpine A110 (kraj 2017.)

Podbrend Renaulta sa izrazito sportskim imidžom je zadnji automobil lansirao jo 1995. godine. Njihov A110 model se nameće kao rival Porsche Caymanu, a pogoniće ga turbo beznzinski motor zapremine 1,8 litara sa 250 ks koji će snagu isporučivati na zadnje točkove uz pomoć automatske transmisije. Mali motor? Sprint do stotke za 4,5 sekunde. Zasluge sigurno pripadaju i maloj ukupnoj masi vozila. Za cenu ćemo morati malo da se strpimo, kao i za informaciju o dostupnosti na našem tržištu.

Renault Mégane RS (početak 2018.)

Nova verzija Méganea – francuskog hot heč modela imaće više mačo od bleštavog dizajna. Barem tako smatraju u Renaultu. U stvari, model će biti pogonjen dvolitarskim turbo benzinciem, i očekivanja su da će biti najperformantniji Megane do sada. Šestostepeni automatik će se prvi put naći u ponudi, a o ceni još nema govora. Prve fotografije ovog hot heča koje su se pojavile – i odmah ste mogli da ga vidite na našim stranicama (https://autorepublika.com/2017/08/10/renault-megane-rs-u-finalnoj-formi/).

Seat

Seat Arona (kraj 2017.)

Drugi po redu SUV u ponudi Seata kreće u poteru za konkurencijom u vidu: Nissan Juke, Mazda CX-3 i Renault Capture. Postavljen je na istu platformu kao i mali Seatov hedžbek Ibiza. Tri turbobenzinca će se instalirati u njega: jedno i jednoipolitarski, sa rasponom snage od 115 do 150 ks. U skladu sa modnim trendovima, Arona će imati pogon samo na prednje točkove, peto i šestostepenu manuelnu transmisiju (kao standard). Enterijer će slediti pravac koji je zadala Ibiza, odnosno biće čist i funkcionalan. Najavljena početna cena je oko 18.000 evra. Kao ni proizvođači, ni Zoran Tomasović nikad ne spava. Pročitajte prezentaciju Arone.

Seat Ateca Cupra (početak 2018.)

Kada na Seatu vidiš oznaku Cupra, znaš da nema šale sa njim. Uskoro ćemo i na prvom Seatovom krosoveru moći da vidimo ova čarobna slova. Sa sportskim felnama, povećanim kočionim diskovima, i dodatnim aerodinamičnim dodacima, Ateca Cupra bi trebalo da ima hot heč izgled. A za takve i performanse, trebalo bi da se pobrine dvolitarski turbobenzinac sa blizu 290 Ks. Nemali krosover bi trebao da dostigne stotku za samo 6,5 sekundi. Najavljeno je da će ova verzija Atece ujedno biti i najskuplji Seatov model u ponudi sa osnovnom cenom većom od 40.000 evra.

Seat SUV za sedmoro putnika (početak 2018)

Čudi vas što nema imena modela u najavi? Smislite ga lično i ponudite Seatu predlog. Uslov je da bude lako izgovorljiv i da nosi naziv neke geografske odrednice iz Španije. Ovaj model bi trebao da bude rođeni brat Škode Kodiaq. Očekuje se da poseduje izvanrednu voznu dinamiku, spram veličine. Ugostiće agregate od 1,4 do 2,0 litra zapremine, izlazne snage od 150 do 180 ks, i u benzinskoj, ali i u dizel varijanti. Automatska transmisija i pogon na svim točkovima su na listi opcija. Početna cena u nivou od oko 35.000 evra.

Seat Ateca X-Perience (kraj 2017.)

Ateca dobija muževniju verziju. U off-road stilu dizajniran X-Perience ima masivnije točkove i sadržajniju zaštitu podvozja od standardne Atece. Krovni nosači se podrazumevaju. Sasvim je verovatno da će jedina opcija motorizacije biti čuveni dvolitarski TDI, kao i da će biti skuplji od ostatka Ateca ponude. Očekuje se, takođe, da X-Perience verziju dobije i manja Arona.

Škoda

Škoda Karoq (kraj 2017.)

Stiže zamena, Škoda Yeti ide u penziju. Model koji izgleda mnogo konvencionalnije, treba da ga zameni, i zvaće se, svi znamo, Karoq. Po stilu, verno prati već uspešni Kodiaq. Karoq će biti oplemenjen naprednim tehnologijama pomoći vozaču a pogoniće ga četiri nove benzinske i dizel turbo punjene jedinice, sa kojim nas je već Volkswagen grupa upoznala. Ulazna cena je u nivou od oko 18.000 evra, a u odnosu na sestru Atecu, trebalo bi da ponudi nešto mekši trim, Ii više prostora u kabini. Predstavili smo vam novitet , ali i pored toga, dosta smo pisali o njemu, i više video klipova postavili na portal. Škodoljubi, uživajte.

Škoda Kodiaq Coupé (2018.)

Škoda Kodiaq dobija X6 varijantu. Ne znamo skoro ništa više o njemu, ali zvuči seksi, svejedno. Kako se vremena menjaju: Porsche dobija karavan sa mogućnošću prevoza pet putnika dok istovremno Škoda lansira model smanjene praktičnosti i funkcionalnosti u odnosu na osnovnu verziju, pa je još i seksi u najavi. Cena, očekvano viša u odnosu na obični Kodiaq.

Subaru

Subaru XV (proleće 2018.)

Subaru XV i nije baš preterano hvaljen u brojnim recenzijama. Ali na putu su dobre vesti, stiže zamena koja je postavljena na potpuno novu platformu za koju proizvođač obećava značajno bolju voznu dinamiku i vodeće bezbednosno karakteristike. Druga generacija modela XV bi trebalo da ponudi i plemenitiju unutrašnjost, ukrašenu novim ekranom osetljivim na dodir, info-zabavnog sistema, dijagonale od 8 inča. Dva benzinska agregata će se naći u njemu: 1,6 litarski sa 115 ks, kao i dvolitarski sa 156 ks. Loša vest za većinu: jedina opcija za trasmisiju biće CVT. Kao i na svim Subaru modelima, integralni pogon je standard.

Subaru Impreza (kraj 2017.)

Naslednik Subaruovog porodičnog hečbeka zadržava originalnost: bokser motor i pogon na sve točkove. Zahvaljujući činjenici da će biti postavljen na potpuno novu platformu, proizvođač je siguran da će imati bolju voznu dinamiku i sve prateće karakteristike. Jedini raspoloživi agregat u ponudi će biti unapređena 1,6 litarska jedinica iz odlazećeg modela. Početna cena u nivou od oko 25.000 evra.

Toyota

Toyota Supra (početak 2018.)

Nakon odsustva dugog čak petnaest godina, Supra se vraća. Legendarni kupe je u tehnološkom smislu najsrodniji sa BMW Z4 roudsterom, a biće pozicioniran iznad Toyotinog sportskog modela GT86. Izgledom bi trebao da se nadoveže na prethodnu Supru, dok će motorizacija biti preuzeta od minhenskog giganta uz dodatak elektromotora. Da je skoro spremna za izlazak pred publiku, govori i ovaj materijal.

Toyota Yaris GRMN (kraj 2017.)

Već je postala ustaljena praksa da proizvođači automobila ponude performantniju verziju nekog standardnog i popularnog modela. Ovaj trend sledi i Toyota sa svojim bestselerom. Uporedo sa novim modelom na tržište stiže i hot heč Yaris GRMN (sportski podbrend u okviru Toyote). Za pogon je zadužen turbobenzinski motor zapremine 1,8 litara sa 205 ks. Šta drugo, izuzev da mu poželimo dobrodošlicu na tržište.

Tesla

Tesla Model 3 (početak 2019.)

Toliko priče o ovom Model 3 elektromobilu, a on tek treba da stigne daleke 2019. godine. Ime je dobio po tome što je treći putnički automobil u ponudi proizvođača sa imenom našeg slavnog naučnika. Najavljena je osnovna cena od oko 35.000 američkih dolara, s tim da se tako opremljen model neće naći u ponudi odmah, sada mogu da se naruče verzije koje koštaju preko 40.000 američkih novčanica.

Volvo

Volvo XC40 (kraj godine 2017.)

Volvo za kraj godine planira lansiranje malog premijum krosovera koji će biti osnova za novi V40 hedžbek model. Nameće se kao izazivač etablirane konkurencije u vidu Audija Q3 i BMW-a X1. Novi XC40 će biti dostupan sa benzinskim i dizel agregatima, kao i u hibridnoj koncepciji. Stajling se može opisati kao mišićav i uglast, odnosno kao srodan nedavno lansiranim modelima S90 i V90, kao i Cross  Country verzijom koju smo nedavno testirali .

Volkswagen

Volkswagen Polo (ova jesen)

Premijerno predstavljen početkom leta, Polo u šestoj generaciji dolazi na novoj platformi, sa revidiranim agregatima i velikim brojem tehnoloških unapređenja. Iako većih dimenzija, biće lakši od osam godina, na tržištu prisutnog prethodnika. Očekuje se nešto veća cena od odlazećeg modela. Predstavili smo ga našoj publici, a očekujemo ga u oktobru na testu.

Volkswagen Up! GTI (početak 2018.)

Jedan od omiljenih gradskih automobila, Volkswagen Up! dobija svoju GTI, odnosno hot heč verziju, baš kao što je to bio slučaj sa legendarnim Golfom. Za pogon je zadužen jednolitarski turbobenzinac sa 115 ks, koji ga do stotke lansira za 8,8 sekundi. Nije loše za tako mali agregat. Ovaj model smo vam predstavili pre nekoliko meseci.

Volkswagen T-Roc (kraj 2017.)

Familija Golfa se širi. Na stranicama Auto Republike ste mogli da pratite atraktivnu svetsku promociju uživo , a i novitet smo vam predstavili u rubrici Prezentacije. Da napomenemo još samo da se i nama dopao, i da će mu početna cena biti oko 20.000 evra.

Volkswagen Tiguan Allspace (kraj 2017.)

Tiguan je već neko vreme na tržištu. Za Volskwagenovu krosover gamu, Tiguan je od neprocenjivog značaja, jer kupci ga nedvosmisleno vole, što potvđuju i prodajni rezultati. Sada, na tržište stupa i verzija koja nudi mogućnost transporta za sedmoro putnika. Biće pogonjen sa ukupno šest četvorocilindarskih agregata, baš kao i standardna verzija. Ono gde je razlika u odnosu na obični Tiguan, se vidi u plus 21,5 centimetara većoj dužini, kao i posledično uvećanoj zapremini prtljažnika za 115 litara.

Volkswagen Touareg (početak 2018.)

Touareg će u trećoj generaciji imati luksuzniju unutrašnjost i napredni stajling. Velika novina se krije kod prezentacije pogonskih sklopova. To znači da će se u ponudi naći i hibridni koncept, odnosno harmonizovani tandem četvorocilindarskog motora sa unutrašnjim sagorevanjem i elektromotora. Cela paleta pogonskih sklopa će svakako uključivati i, uglavnom četvorocilindarske dizel i benzinske jedinice. Očekuje se nešto veća početna cena, od aktuelne generacije, koja se još uvek može kupiti širom Evrope.

Egzotika

Lynk&Co 01 (početak 2018.)

Kladim se da niste znali. Mi, evo tek saznajemo da je Lynk&Co potpuno novi brend koji je lansirao kineski Geely. Veoma je pomodno danas gurati se u premijum segment, i predstavljati se premijumom, kao da je to pitanje puke deklaracije proizvođača. Geely je vlasnik kompanije Volvo, a veoma prijatnu Priču o uspehu, odnosno saradnji i rastu ova dva brenda, možete da pročitate ovde. Bilo kako bilo, novitet, naravno nema istoriju, potpuni je početnik, ali ima proveren i izvanredan uzor, mogli bi reći tehnološkog oca ili donora: Volvo XC40 (par pasusa iznad). Najavljen je kao najkonektivniji automobil današnjice, uvek online, kao automobil koji će omogućiti vlasniku da sam kodira svoje izabrane info-zabavne funkcije. U njega će biti ugrađivani benzinski i dizel motori zapremine 1,5 i 2,0 litra, iz kompanije Volvo, svakako. Najavljena je hibridna jedinica. Unutrašnjost noviteta deluje prostrano, tehnološki napredno i veoma funkcionalno. Očekivana početna cena je oko 22.000 evra.

Bentley Continental GT (kraj 2017.)

Skoro da i nema aktuelnog modela koji vam nismo već predstavili. Ipak, evo koja reč o ovom superautomobilu. Agregat deli sa Bentaygom, samo ovaj put sa snagom od oko 600 Ks. GT stajling uključuje sniženi profil prednjeg i zadnjeg dela vozla, nove svetlosne grupe i kraće prepuste. Enterijer GT-a će biti veoma sličan onom već viđenom u bratskom SUV modelu. Malo smo rekli? Pročitajte više , a i pogledajte više.

McLaren 570S Spider (kraj 2017.)

McLaren vrši zadnje pripreme za lansiranje kabriolet verzije svog sportskog automobila 570S. Deliće pogonske sklopove sa “konvencionalnim” rođakom, odnosno pogoniće ga biturbo V8 motor zapremine 3,8 litara i snage od 565 grla. Uprkos dodatnom bremenu zbog kabrioletu svojstvenih ojačanja karoserije, 570S Spider će biti samo desetinku sporiji u sprintu od klasičnog modela. Naježili bi se da navedemo cenu, možda je bezbolnije ovako: oko 25.000 evra je skuplji od modela sa nepokretnim krovom. Knjiga narudžbina je otvorena, požurite.

Rolls-Royce Phantom (početak 2018.)

Topao je avgust bio. Dodatno smo podigli temperaturu predstavljanjem legendarnog modela , čiji tržišni život i ovom prilikom najavljujemo. Prethodna generacija se prodavala punih četrnaest godina. Nastupa osveženog, nikako radikalno izmenjenog stila. Agregat zadužen za pogon luksuzne grdosije je zapremine 6,75 litara raspoređenih u dvanaest cilindara, u obliku slova V. Ergela broji 565 grla. Proizvođač tvrdi da će novi Phantom biti tiši, rafiniraniji i komforniji, kao i da će pružiti bolji vozački doživljaj. Kao da je vlasnika briga, kakav će doživljaj za volanom, šofer da ima. Početna cena će biti preko pola miliona. Evra, dakako.

Rolls-Royce Cullinan (2018.)

Ha, ponovo SUV, gde ga ne pretpostavili nikad. Neki to doživaljavaju kao vrhunac luksuza koji jedan brend može da ponudi kupcima, za druge je to neopevano svetogrđe. Bilo kako bilo, Cullinan je tu, nadohvat ruke. Deli nas manje od jedne godine, i preko 750.000 evra. Sa ovakvom cenom, Bentayga deluje kao prevozno sredstvo za proletere, odnosno skoro četiri puta je jeftiniji model. Unapređena verzija agregata koji pokreće Phantom, pokretaće i Cullinan. Automatski menjač i pogon na svim točkovima se podrazumeva. Slutimo i hibridni pogonski sklop, ali ne i dizel verziju.

Lamborghini Urus (2018.)

Donedavno, apsolutno nezamislivo. Kao što je nezamisliv Ferrari SUV . Ali, proizvođačima automobila treba verovati, po ovom pitanju, koliko i koketnim damama. Urus deli istu mehaničku platformu sa Audi Q7, Bentley Bentayga i Porsche Cayenne. Koliko li vas samo ima na toj platformi? Od svih pobrojanih modela sa istom osnovom, Urus će biti najsportskije orijentisan. U tome če mu pomoći V8 turbobenzinski agregat koji će snagu proizvoditi za isporuku, isključivo na zadnje točkove. Cena će biti dobrano preko 200.000 evra.

Maserati Levante S (zima 2017.)

Dok je dizel Levante već u prodaji, Maserati planira da svoj prvi SUV model, oplemeni benzinskim V6 natpunjenim agregatom do kraja godine, uprkos prvobitnim najavama da se to neće desiti. Trolitarski benzinac raspolaže sa oko 425 ks, a početna cena Levantea sa benzinskim agregatom će biti preko 85.000 evra.

AutoRepublika tim

 

 

(859)

Podelite sa prijateljima:
Komentari objavljeni na portalu "Auto Republika" ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Redakcija "Auto Republike" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Subscribe
Notify of
guest

0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments