1. Home
  2. Vesti
  3. Geely Galaxy A7 EV je najavljena nova električna verzija sa drugačijim dizajnom
Geely Galaxy A7 EV je najavljena nova električna verzija sa drugačijim dizajnom
4

Geely Galaxy A7 EV je najavljena nova električna verzija sa drugačijim dizajnom

84
4
Podelite sa prijateljima:

Veliki sedan Geely Galaxy A7 debitovao je u Kini tokom leta 2025. kao plag-in hibrid. Početkom ove godine, zahvaljujući „curenju“ informacija iz kineskog Ministarstva industrije, postalo je jasno da će model dobiti i potpuno električnu verziju. Sada je sama kompanija Geely objavila zvanične fotografije električne varijante, koja će na tržištu nositi ime Geely Galaxy A7 EV.

Spolja se električni sedan od hibrida razlikuje pre svega po prednjem delu. Galaxy A7 EV ima drugačiji branik sa uskim otvorima umesto masivnih reljefnih umetaka, a izostavljeni su i hromirani detalji. Takođe, nova verzija dobila je i drugačiji dizajn felni.

Dužina modela iznosi 4.935 mm (naspram 4.918 mm kod hibrida), visina 1.500 mm (umesto 1.495 mm), dok su širina i međuosovinsko rastojanje ostali isti: 1.905 mm i 2.845 mm.

Unutrašnjost je praktično identična hibridnoj verziji. U kabini se nalaze dvokraki volan, dvospratni centralni tunel i odvojeni ekrani za instrument tablu i multimediju. Multimedijalni sistem zasnovan je na veštačkoj inteligenciji. Centralni tunel ima dekor „u stilu drveta“, koji je dostupan i kod standardnog A7, uz opciju enterijera sa sjajnom plastikom.

Prema pretpostavkama, bogata oprema uključuje audio-sistem Flyme Sound sa 16 zvučnika (uključujući zvučnike u naslonu za glavu vozača), panoramski krov, grejanje, ventilaciju i masažu prednjih sedišta, hedap displej i kamere za pregled od 360 stepeni.

Preliminarno, Galaxy A7 EV pokreće elektromotor od 218 KS na prednjoj osovini. Kineski mediji navode da će biti dostupne baterije kapaciteta 49,52 ili 58,05 kWh, sa autonomijom od 470 ili 550 km (nije precizirano po kom ciklusu).

Hibridna verzija koristi sistem EM-i koji kombinuje atmosferski benzinski motor 1.5 (112 KS) i elektromotor od 238 KS. Baterije kapaciteta 8,5 ili 18,4 kWh omogućavaju vožnju na struju do 70 ili 150 km po CLTC-u.

Zvanična premijera električne verzije očekuje se uskoro. Cena hibrida trenutno se kreće između 89.800 i 125.800 juana, što je u evrima između 11,3 i 15,84 hiljade.

AutoRepublika

(84)

Podelite sa prijateljima:
Komentari objavljeni na portalu "Auto Republika" ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Redakcija "Auto Republike" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
guest

4 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
s mile

Dvoumim se , da li za 15k eur kupiti ovu limuzinu ili klot Fiat G Pandu 😉 😉

Marko

Kad stigne kod nas osnovna verzija nece biti ispod 27000

Laki

👍👍

Matija

Auto je estetski savrseno izbalansiran! Onaj reljef na donjem delu stranice je visak. Za razliku od ovog automobila, koji deluje elegantno i uravnotezeno, onaj BMWov i3 „muci“ se da nam dokaze da je to „sportski“ auto i da je to BMW! Ovom Geelyu Galaxy A7 nedostaje „samo“ nesto sto bi ga izdvojilo iz mase – karakteristicna maska, svetla i tsl. Ovako je anonimus. Nastao je prosle godine a ko zna, mozda ce vec iduce da nestane bez traga u secanju publike. Kinezi moraju jos da nauce sta je to tradicija i koliko je znacajna. Oni imaju veliku prednost sto kreiranje… Pročitaj više »