Volkswagen grupa sada dodatno povećava sigurnost vlasnika svojih električnih automobila. U saradnji sa osiguravajućom kućom IF, produžen je osiguravajući paket za visokonaponske baterije u električnim vozilima sa dosadašnjih 150.000 na 250.000 kilometara.
– Ovo je pozitivna vest za naše kupce električnih vozila, a posebno za one koji kupuju polovan automobil nekog od naših brendova – izjavio je Claes Jerveland, direktor kompanije Volkswagen Group Sverige AB.
Volkswagen putnička vozila, Volkswagen komercijalna vozila, Audi, Cupra, Škoda i Porsche već nude garanciju na bateriju u trajanju od osam godina ili 160.000 kilometara. Od danas se, zahvaljujući dodatnoj zaštiti baterije u okviru brendiranog osiguranja koje izdaje IF, pokriće produžava na 250.000 kilometara ili 10 godina.
Proširena zaštita odnosi se na iznenadne i nepredviđene kvarove na visokonaponskoj bateriji. Osiguranje pokriva zamenu neispravnih komponenti baterije koje nisu oštećene spoljnim uticajima. Nova zaštita važi i za postojeće korisnike.
Na taj način Volkswagen sledi primer kompanije Volvo Cars, koja je prva ponudila sličan program osiguranja za visokonaponske baterije u svojim električnim vozilima. I u tom slučaju pokriće važi do 250.000 kilometara ili 10 godina.
AutoRepublika
(4)