Debitovala kompaktna Kia Syros
Kia je rešila da proširi prisustvo brenda na perspektivnom, mnogoljudnom, ali finansijski ne tako moćnom, indijskom tržištu. Kompaktnim krosoverima Sonet i Seltos koji su već tamo proizvedeni, dodat je i treći model pod nazivom Syros. Novajlija će se u kompanijskoj hijararhiji nalaziti tačno između dva pomenuta SUV-a.
Ne, ovo nije varijacija poznate Kije Soul. Novi Syros je primetno kompaktniji i spada u preferencijalnu indijsku kategoriju automobila dužine ispod četiri metra. Preferencijalna stoga što je poreskim propisima opredeljen značajno bolji fiskalni tretman. Dakle, novajlija meren po dužini, od nosa do repa, donosi 3.995 milimetara, spram 4.195 mm koliko krasi Soul.
Širina vozila je na nivou od 1.800 mm, visina je 1.665 mm, dok je međuosovinsko rastojanje 2.550 mm. Dizajn je izabran da bude u svežem stilu električnih krosovera s oznakama EV3 i EV9, iako Syros još uvek nije ponuđen u baterijskim verzijama.
Na prednjem panelu se nalazi jedan blok u koji su ugrađeni ekrani instrumentacije i multimedijalnog sistema (po 12,3 inča). Između njih se nalazi ekran za kontrolu klime od pet inča, iako se ispod nalaze i fizički kontrolni tasteri. Uprkos budžetskom statusu, u višim nivoima opreme Syros poseduje elektropokretano sedište vozača, konturno osvetljenje u više boja, panoramski krov, muzički sistem Harman/Kardon sa osam zvučnika, bežično punjenje i podršku za protokole Apple CarPlay i Android Auto.
Serijska opema već uključuje šest vazdušnih jastuka, među opcijama je i adaptivni tempomat sa autopilotom drugog nivoa. Ventilacija je obezbeđena i za prednja i za zadnja sedišta. Putnici mogu pomeriti zadnju sofu ili promeniti ugao, to jest nagib naslona za leđa. Zapremina prtljažnika je na nivou od 465 litara, što nije malo za ovu klasu.
Kijin krosover Syros je proizveden na istoj onoj platformi s oznakom K1, baš kao što je maleni SUV Hyundai Casper/Inster. Tako poseduje dokazani pogon na prednje točkove i starinsku polukrutu osovinu iza vozača. Ali opet, ponuđen je izbor između dva motora. Tu je onaj s indeksom 1.0 turbobenzinski turbo motor (120 KS, 172 Nm) je kombinovan sa šestostepenim manuelnim menjačem ili sa sedmostepenim preselektivnim robotizovanim.
Pored ovog, tu je jednoipolitarski turbodizel sa 116 konjskih snaga i 250 Nm najvišeg obrtnog momenta. Ovaj nudi isti manuelni ili klasični šestostepeni automatski menjač. Električna verzija je obećana za neki kasniji trenutak.
(47)
Odlicna mala kutija. Bas mi se svidja BOXy dizajn. Ima sve u 4m…kome duzina odgovara…
Pošto ove prednje i zadnje svetlosne grupe. lepo pozicionirane u funkciji prve linije odbrane karoserije ?
Dodatna oprema Bull barovi koji stite svetlosne grupe 😄