1. Home
  2. Vesti
  3. Ford u Kelnu pokrenuo proizvodnju baterija za elektromobile
Ford u Kelnu pokrenuo proizvodnju baterija za elektromobile
0

Ford u Kelnu pokrenuo proizvodnju baterija za elektromobile

65
0
Podelite sa prijateljima:

Ford je započeo serijsku proizvodnju baterija za električna vozila Explorer i Capri, koja se proizvode u Kelnu. Kako je saopštila kompanija, bivša fabriка motora u potpunosti je modernizovana i pretvorena u pogon za proizvodnju visokonaponskih baterijskih paketa.

Potpuno digitalizovani novi pogon namenjen je montaži baterijskih paketa u tri različite veličine, koji će se koristiti u novoj generaciji električnih vozila – Ford Explorer i Ford Capri. Oba modela proizvode se u obližnjem Fordovom centru za električna vozila u Kelnu (Ford Cologne Electric Vehicle Center). Lokalna proizvodnja baterija doprinosi efikasnosti i značajno smanjuje potrebu za transportom.

Na novoj proizvodnoj liniji instalisano je 180 robota koji zavaruju, lepe i šrafe kućišta baterija i ugrađuju do dvanaest baterijskih modula, od kojih svaki teži oko 30 kilograma. Na proizvodnoj liniji dugoj dva kilometra, ukupno oko 2.775 pojedinačnih delova se spaja u jednu bateriju.

Prema navodima kompanije, nova fabrika baterija u Kelnu ne samo da ispunjava najviše standarde kvaliteta i efikasnosti, već uključuje i kontinuirani razvoj veština i stručnosti Fordove radne snage, kao deo transformacije ovog pogona u digitalizovanu, modernu fabriku za proizvodnju električnih automobila i njihovih komponenti.

Ford posluje u Nemačkoj skoro 100 godina – 18. avgusta 1925. godine postavljen je kamen temeljac za prvu Fordovu fabriku u berlinskoj luci Vesthafen. Ubrzo je postrojenje u Berlinu postalo premalo, pa je 1931. započeta proizvodnja vozila u Kelnu. Od tada je ova lokacija jedan od ključnih stubova Fordove proizvodnje u Evropi. Nova fabrika u Kelnu predstavlja još jedan korak ka elektrifikaciji, iako taj proces donosi brojne izazove: Ford Nemačka trenutno se nalazi u krizi, planira smanjenje broja zaposlenih, a čak se razmatra i prodaja pojedinih delova fabrike – što je nedavno dovelo do prvih štrajkova u ovom pogonu.

AutoRepublika

(65)

Podelite sa prijateljima:
Komentari objavljeni na portalu "Auto Republika" ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Redakcija "Auto Republike" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
guest

0 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments