Druga restilizacija Changana CS75 Plusa donela i hibridno izdanje
Iza nalepnice na kojoj piše Changan CS75 Plus se krije druga generacija krosovera CS75 a koji se po prvi put pojavio u javnosti u 2019. godini. Prva modernizacija se zbila pre oko osamnaest meseci i bila je poprilično temeljna. Tada je izmenjen stil vozila, pojavio se i novi enterijer, dok je oprema unapređena. Međutim, tvorcu vozila se to nije učinilo dovoljnim, pa je ponovo posegnuo za izmenama.
Ovaj put, Changan CS75 Plus je umereno ažuriran.
Ovoga puta predmet izmena nisu bili elementi karoserije, prednje i zadnje svetlosne grupacije, ali su zato novi prednji odbojnik i maska hladnjaka lišena okvira, zaslužni za efekat izgleda taze „sedamdesetpetice“ u duhu ostalih modela iz prestižne palete vozila brenda, a kojoj je dodeljeno ime Uni.
Važno je ovde reći, a čini nam se da je u potpunoj suprotnosti s opštim trendom, alternativni spotrski dizajn više nije predmet ponude, pa je celokupna paleta raspoloživa s, praktično identičnom njuškom.
U zadnjem braniku se nalazi novi pseudo-difuzor, dok su i naplaci modernizovani. Novo perje je donelo i za santimetar dužu školjku vozila, pa je sada ukupna mera po ovoj osi na nivou od 4.710 milimetara. U isto vreme, nije bilo nikakvih izmena u kabini. Naravno, ako zanemarimo pojavu novih verzija kabine, u zavisnosti od stila obrade. Čeoni panel dolazi s duetom identičnih ekrana. Svaki nudi dijagonalu od po 12,3 inča.
Dva su turbobenzinca raspoloživa kao alternative za pogonski sklop. Jedan poseduje zapreminu od litru i po, dok je drugi dvolitarski. Slabiji nudi 188 konjskih snaga i 300 Nm najvišeg obrtnog momenta, dok drugi pruža 232 konjske snage i 390 Nm.
Obe ljute mašine sarađju s osmostepenom automatskom transmisijom marke Aisin, a raspolažu s prednjom osovinom kao pogonskom, bez ikakve naznake ideje da bi mogle biti ponuđene verzije s pogonskom formulom 4×4. Ali, zato je u gami osveženog SUV-a, po prvi put ponuđen priključni hibrid. Pogonski sklop je isti kao kod krosovera s oznakom Changan Uni-K, i nosi indeks iDD.
Ovakav hibridni stroj uključuje „uštrojeni“ turbo motor s odrednicom 1.5 (170 konjskih snaga i 255 Nm maksimalnog obrtnog momenta), i trakcioni elektromotor sa 150 „konjića“ i 330 Nm. Taj je integralni deo šestostepenog automatskog menjača. Ukupna moć ovako koncipiranog pogonskog sklopa „ne prevazilazi 300 konjskih snaga“, ali pogon je i dalje prednji.
Najviša brzina kretanja opisanog hibrada iznosi 200 km/h. Takav krosover će se moći kretati i u bešumnom režimu, ali nemamo pojedinosti. Sve specifikacije će se pojaviti kasnije, a i logično je, hibirdi kreću s prodajom tek tokom dugog i nadamo se ne pretoplog leta.
S druge strane, restilizovani krosoveri pokretani benzinskim motorima već mogu biti predmet porudžbine na teritoriji Narodne Republike Kine. Cene im se kreću u rasponu od 18 do 22 hiljade američkih dolara. Ako dođu u Srbiju dakle, a sudeći po iskustvima s, na beogradskom sajmu, prezentovanim modelima iz Kine, ovdašnja cena će im biti bezmalo dvostruka u odnosu na originalnu.
Da se vratimo mi kineskoj priči, pa da kažemo da su obe predrestilizacijske verzije, začudo i dalje u ponudi. Pričamo o onima s prve ilustracije u tekstu, iz 2019. i 2021. godine! Koštaju nešto manje, kreću od kote na kojoj piše 17 hiljada zelembaća. Ovaj Changan će se prodavati i u Ruskoj Federaciji. To je izvesno, ali se ne zna koja će se od tri aktuelne verzije istog modela nuditi braći s istoka.
AutoRepublika
(204)