Američka kompanija zahvaljuje se kineskim vlastima na pomoći u restartovanju rada fabrike usred novog talasa epidemije korona virusa u toj zemlji.
Da nije bilo pogona u Kini, teško da bi Tesla uspeo da napravi bilo kakav ozbiljniji plasman van granica severnoameričkog kontinenta. Uz pomoć kineskih radnika, ovaj brend se probio ne samo na tamošnjem, već i na evropskom tržištu. Tesla je sada ušao u novu fazu proizvodnje u šangajskoj fabrici.
Zbog novih mera, montaža se mora odvijati u „zatvorenom sistemu“, što znači da radnici ne mogu ići svojim domovima, već moraju noćiti na mestu rada. Takav sistem već je u primeni kod nekolicine proizvođača u Kini, kao što je npr. Volkswagen.
Podsećamo, Teslina fabrika u Šangaju bila je zatvorena 22 dana, što je značajno uticalo na isporuke Modela 3 i Modela Y na globalnom nivou. Rukovodstvo američke marke sada se nada da bi sa ponovnim pokretanjem proizvodnje mogli da vrate situaciju u normalu. Prema procenama Tesle, „izgubljeno“ je negde oko 50.000 automobila.
Kako stoji u pismu proizvođača električnih vozila koje se našlo u kineskim medijima, Tesla planira da od fabrike u Šangaju napravi najvećeg izvoznika četvorotočkaša na svetu sa ciljem da se odatle eksportuje najviše automobila na svetu. Navodno žele da stvore još jedan pogon pored postojećeg sa kapacitetom proizvodnje od 450.000 vozila na godišnjem planu.
Prošle godine, uprkos velikim problemima sa nabavkom poluprovodnika i mikročipova, Tesla je u Šangaju napravio 484.100 automobila.
AutoRepublika
(121)