Opel Crossland je spreman da još neko vreme obitava na tržištu. Predstavljen je model za narednu godinu. Ponuda Crosslanda je još jednom prilagođena sa ciljem da se unapredi i pre svega da se malo podstakne prodaja.
Uokviren u konkurentnom B-SUV segmentu, Crossland mora da se nosi sa veoma teškim rivalima. Obnova pretrpljena na kraju turbulentne 2020. godine nije bila dovoljna da poboljša uspeh na tržištu. Zbog toga su promene koje Opel pravi u ponudi veoma važne.
Opel je strukturirao novu liniju Crosslanda u tri nivoa opreme. Oni koji su zainteresovani da ga kupe imaju na raspolaganju verzije Edition, GS i Elegance.
U narednim redovima je pregled najistaknutije standardne opreme…
Oprema Edition sadrži sledeće: 16-inčni čelični točkovi sa ratkapnama, multimedijalni sistem sa 7-inčnim ekranom osetljivim na dodir R 4.0 IntelliLink, 2 USB veze, Bluetooth, digitalni radio DAB+, Apple CarPlay i Android Auto, senzor za kišu, Faros EcoLED, automatsko svetlo za hitne slučajeve, adaptivni tempomat, centralni naslon za ruke u drugom redu sedišta.
GS ima dodatno u odnosu na Edition: 17-inčne aluminijumske felne u sjajnoj crnoj boji, crveni obrisi oko prozora, dvobojni krov, sistem ambijentalnog osvetljenja sa tačkama za čitanje i LED svetlom, dvozonski klima uređaj, pomoć pri parkiranju pozadi, zatamnjena zadnja stakla.
Elegance: 16-inčne aluminijumske felne, Faros LED, vozačevo sedište sa sertifikatom AGR, prednji središnji naslon za ruke, digitalna klima.
Što se tiče mehanike, nema iznenađenja. Crossland je, uprkos promenama u opremi, i dalje dostupan uz izbor benzinskih i dizel motora. Kod benzinaca možete se odlučiti za 1,2-litarski motor od 110 konjskih snaga koji je povezan sa šestostepenim manuelnim menjačem ili 1,2 motor od 130 „konja“ koji je dostupan sa gore pomenutim manuelnim menjačem ili šestostepenim automatskim menjačem.
Dizel opcije idu kroz 1,5-litarski motor sa 110 KS u kombinaciji sa šestostepenim manuelnim menjačem i, kao efikasniju dizel opciju, blok od 120 KS iste zapremine povezan isključivo sa šestostepenim automatskim menjačem. Svi modeli imaju prednji pogon.
AutoRepublika
(1377)
2008 „uparuju“ sa AT8, a uz iste motore Crossland i dalje sa AT6 …
Crossland je na starijoj platformi, nije na najnovijoj na kojoj su MOkka i 2008, verovatno zbog toga
Moguće. Ko to zna …
Ja nekako sam više sklon da poverujem da je u pitanju glad za profitom. Prosto, imaju verovatno i dalje dostaupan taj stari automatski menjač za manje pare od onog savremenijeg, pa „Što da ne?“.
Da nije te gladi za profitom i korišćenja i arhaične tehnike ne bi VW i danas uz TSI 95 isporučivao petostepeni menjač.
c3, c3 Aircross, Opel Crossland su bazirani na 20+ godina staroj arhitekturi PSA grupacije, dok su 208 i Corsa bazirani na CMP arhitekturi na kojoj će tek novi c3 koji stiže 2024. biti baziran.
Morone, nije uvijek mjenjač s većim brojem stupnjeva bolji,… čak ni u smislu efikasnosti!🙂
Crni Branko, od svakoga bih očekivao tu vrstu „izdaje“, samo ne od tebe 😊 Zvučiš mi kao jedan vlasnik Tipo Cross-a 1,0T sa 5MT, koji se „upljuva“ objašnjavajući da je bolji 5MT nego 6MT … I da 3-cilindrični motor nema nište veće vibracije nego 4-cilindrični, mada prvi izmedju dva „susedna radna takta“ ima „rupu“ od 240 stepeni obrtaja radilice, a drugi ima „rupu“ od 180 stepeni obrtaja radilice.
Ako je 5MT „efikasniji“ ( i po svemu bolji ), zašto VW uz TSI 95 kao automatski menjač stavlja onaj sa 7 stepeni prenosa ?
moron je biciklista, i odlično zna koliko znači veći broj brzina, a i da je važan krajnji prenosni odnos, minimalni / maksimalni
u VW grupaciji, se znalo ko nosi perjanicu, a ko dobija stariju tehnologiju.
Cenim da je i u ovom slučaju isto. Ipak je Peugeot skuplji, atraktivnijiji od Opela.
Pohvalno je da unapredjuju aktivnu bezbednost, pa da već sada bazno ima radaraski tempomat. Zaista to poštujem i uopšte mi ne smeta što u tom paketu opreme ima i čelične felne. Dizajn je dizajn, a bezbednost je bezbednost.
Ja gledam, nova „zvijezda“ KIA Sportage u trećem paketu opreme Fresh nema parking senzore i radarski tempomat a doplata do sljedećeg ex Motion je 5000 EUR 😳
I onda kad ga tako opremiš više nije „zvijezda“…
Inače ovaj Crossland minsenčini ljepši unutra nego ranije
A jesi ti video kako ta KIA izgleda spreda? Ne znaš da li je pošla ili došla 🙂
Kupci te demantuju, ima ih vec more na cesti. Styling nije za svakoga definitivno ali daleko od toga da je ružan. S druge strane ovaj Crossland, ne vidjeh ruznijeg auta odavno. Ne zna se šta je uopšte.
firma mi je kraj jednog puta, zaista se čudim koliko ima Kia i Hyundaia ( SUV )… baš puno
Bila mi je čudna, ne sporim, ali sad mi je solidan dizajn. Ono što mi se sviđa na njoj jeste da ima prostora… A da ih ima na putu, ima ih…
Pa, naravno da Sportage i Tucson ne bi mogli da imaju one „ulazne cene“ svojih modela kada bi oni aktivno bezbednosno bili opremljeni kao bazna Toyota Aygo X ili kao bazni Yaris.
A kada ih izborom odgovarajućeg paketa opreme ( i izborom automatskog menjača) opremiš i po tom pitanju, Sportage i Tucson ti koštaju kao neka Mazda CX-5 ili Honda CR-V … Ne kažem da ne treba toliko da koštaju, već da se onda možda upitaš da li je ono bazno zaista i „povoljno“. Čisto nominalno posmatrano, cena bazno jeste niža.
Jedino što je dobro da u baznoj varijanti imaš 4 cilindra (postalo luksuz) i 150 konja 😉
To realno i jeste najbitnije. Da je dobar engine.