Nakon što su kineske vlasti Teslinim električnim automobilima zabranile pristup vojnim objektima, nadležni se sada pripremaju da usvoje i rigidnije mere u vezi umanjenja rizika vezanih za bezbednost podataka i povezanost s globalnom mrežom, a što dospeva sve intenzivnije u prvi plan, paralelno s razvojem inteligentnih vozila. Ova najava je došla iz samog ministarstva zaduženog za informacione tehnologije u Kini, gde se brinu da bi moglo doći do neovlašćenog preuzimalnja ličnih podataka.
Agencije su citirale zvaničnika kineske vlade koji je rekao da će regulatorna tela nadležna za automobilsku industriju biti zamoljena da pristupe internoj kontroli u vezi bezbednosnog aspekta podataka dostupnih u automobilima, mrežnoj bezbednosti kao i tom polju u vezi s osvežavanjem softvera. “Ako mere koje su trenutno na snazi nisu dovoljno moderne, dovodi se u pitanje bezbednost podataka, odnosno sistemi postaju ranjivi što donosi novi ogroman rizik,“ rekao je zamenik ministra industrije i informacione tehnologije u Vladi Kine, Šin Gubin. Ove reči je izgovorio juče, na forumu održanom u Tianjinu.
Kako je izjavio Šin, prodaja alternativno pogonjenih vozila bi mogla narasti na cifru od 1,7 miliona primeraka u uvodnih osam meseci 2021. godine, što bi značilo da vozila ovog tipa okupiraju više od 10% tržišnog udela u toj zemlji. Ministar je naveo i da je od esencijalnog značaja sprečiti da dolazi do ulaganja u EV sektor Kine, ali samo onih koja nemaju nikakve izglede na tržišni uspeh.
Nadovezujući se na tu konstataciju, Šin je naveo da vlasti Kine sputavuju dalja ulaganja u industriju vezanu s elektromobilnošću, za koju procene da je bez izgleda da zaživi na tržištu. Ovakvo postupanje vlasti Narodne Republike Kine je skopčano i sa planovima snabdevanja proizvođača električnih automobila, a što se pre svega odnosi na litijum, kobalt i nikl.
Kina je ubedljivi svetski lider u oblasti alternativno pogonjenih vozila, a pride je još i najveće svetsko automobilsko tržište, pa je logično da narastaju brige oko toga da može doći do gradnje predimenzioniranih kapaciteta. Više je od 300 kompanija koje na teritoriji Kine proizvode vozila iz tog segmenta. Ukupan broj registrovanih proizvođača automobila je na nivou od 846. Dodatno, snažan je rast koje u Kini indeksiraju marke Tesla, NIO i BYD, što je markirano kao još jedan faktor koji otežava poslovanje brojnim manjim kompanijama iz ove industrijske delatnosti.
AutoRepublika
(225)
Huawei Strikes Back…😂😂😂
Kina je i svetski lider u fasizmu, pa nikom nista.