Ora Ballet Cat je dalja razrada na temu Volkswagenove klasične Bube
Prolećni debi konceptnog modela Ora Punk Cat je prošao kao čista provokacija. Iskrena, tačnije verna karikatura nemačke Bube je zbilja zainterosovala pravni tim Volkswagena. Tada su obećali da će analizirati razlike, ili je možda bolje reći sličnosti između dva vozila, i da će po potrebi tužiti Great Wall, kao kompaniju koja stoji iza marke Ora.
Ali, to nije učinilo da Kinezi ustuknu, već naprotiv. Proširili su sopstvene fantazije na temu Bube i na Salonu automobila u Čengduu predstavili električni prototip Ora Ballet Cat.
Veoma je lako u ovom četvorotočkašu prepoznati stil Bube, i ne radi se samo o padajućoj liniji krova, već i o obliku haube (umalo da napišemo poklopca motora, uz smajli), pufnastim blatobranima, konturama vetrobranskog stakla i još mnogo toga pride.
Međutim, ovom prilikom su Azijati zamenili klasične ovalne prednje svetlosne grupe i primenili soptstvenu tehnološku viziju rasvete, a ona ni po čemu ne liči na nemački original, ako se za Bubu uopšte može reći da je „nemački original“. O tome smo uostalom pisali više puta u istorijskim rubrikama i zanimljivosti dana. Ključne reči za odnosunu pretragu su: Ledvinka, Tatra, Ferdinand Porše…
Konstruktor je naveo da je Ballet Cat oslonjen na električni pogonski sklop (ili neku srodnu varijantu) biti serijski model, pa su brojne tehničke pojedinosti dodatno razmotrene i formulisane, za razliku od perioda od pre pola godine kada smo videli verziju Punk Cat.
Za razliku od proletos prikazane varijante, Ballet Cat poseduje takozvana leptir stakla u prozorskim otvorima kod vozačevih i suvozačevih vrata. Dodatno su i branici izmenjeni dok je redukovan broj komponenti koje imitiraju hromirane površine. Ora s petoro vrata bi glatko mogla biti smeštena u segment kompaktnih vozila. Da kažemo i da leži na točkovima koji integrišu 18-inčne naplatke.
Ako smo videli i proletos konstatovali da konceptni četvorotočkaš Punk Cat koketira sa retro stilom i u putničkoj kabini, onda se kod sada izloženog modela to možda može reći samo za obruč upravljača i tkaninu kojom su presvučena sedišta u vozilu.
Centarlni panel je svakako stilizovan na način da bude dobar domaćin za set modernih ekrana. Materijali koji su upotrebljeni u enterijeru su u pastelnoj roze boji, što je urađeno planski, da privuče devojke, a verovatno i one koji se tako osećaju (opet smajli). Šalu na stranu, marketinški tim Great Walla „puca“ na simpatije pripadnica lepšeg, da ne kažemo premazanog pola.
Iako znamo da će vozilo na proizvodne trake, ipak nismo dobili skoro ništa na temu tehničkih specifikacija budućeg šarmera. Ipak, znamo da je autonomija na nivou između 400 i 500 kilometara, kao i da će novajlija nuditi ceo arsenal modernih elektronskih pokazala, pa tako i izložbeni automobil ponosno nosi više radara i kamera.
Serijsku (ili kako polupismeni pišu „produkcijsku“) verziju moderne replike Bube u azijskom izvođenju, pričekaćemo do kraja prvog polugodišta 2022. godine. Naravno, ako pomenuti pravni tim Germana ne pokrene kontraofanzivu.
AutoRepublika
(523)