Iseljen poslednji stanovnik nekadašnje fabrike Packarda
Sve do ranih pedesetih godina prošlog veka, Packard je bio najveći proizvođač luksuznih automobila u Americi. Međutim, u roku od samo nekoliko godina je usledelo spajanje sa posrnulim proizvođačem Studebakerom pre nego što je Packard bankrotirao 1958. godine.
Na periferiji Detroita se još uvek nalazi nekadašnja Packardova fabrika koja je otvorena još 1903. godine, a tokom godina je promenila mnoge vlasnike. U skorije vreme je bila predmet okupljanja beskućnika, a početkom godine je ponovo dospela u centar pažnje kada se most između dve zgrade srušio, što je događaj koji je dospeo i do naših stranica.
Packard je ovih dana ponovo u centru pažnje pošto je poslednji stanar Alan Hil dobio sudski nalog za iseljenje. Ovaj 74-godišnjak je odrastao u Detroitu i dugo godina je radio u jednoj od Fordovih fabrika, a pre 15 godina je postao zakoniti stanar Packardove fabrike.
Međutim, nedavno je dobio nalog za iseljenje, za koji kaže da je protivzakonit pošto nikada nije dobio priliku da iznese svoju stranu priče na sudu. Prema zvaničnoj dokumentaciji, vlasnik fabrike, to jest zgrade je kompanija Palmer LLC koja je 2015. godine kupila fabriku od kineskog investitora Fat Ju Čana za sumu od 170.000 američkih dolara.
Hil tvrdi da je potpisao ugovor sa Čanom da postane legalni stanar i da je taj ugovor nasleđen sa novim vlasnicima. On je služio kao zvanični vodič svakome ko je želeo da poseti fabriku, a tokom 2013. godine je radio i na razvoju prototip modela bicikla kojeg je planirao na nazove Packard Bicycle i proizvodi upravo u ovoj fabrici.
Kako prenose lokalni mediji, Hil ima običaj da prikuplja stare stvari po smetlištima i kontenjerima i zatim ih gomila u fabrici. Njegov advokat pretpostavlja da je ovaj podatak razlog zašto je njegov klijent dobio nalog za iseljenje.
Po nekim pričama, lokalni investitori su spremni da kupe fabriku, a zatim je sruše i na toj lokaciji izgrade nove zgrade. Takođe nije isključena ni opcija da se klasični „kostur“ zgrade sačuva, a unutrašnjost preuredi za stanare,
AutoRepublika
(1222)