Mladunac uhvaćen kako vozi 318 km/h tatinim automobilom
Sjedinjene Američke Države su poznate kao lokacija sa veoma lošim vozačima. Pre svega, vozačke dozvole se dobijaju na „lepe oči“, to jest, pismeni i vozački test je izuzetno lako položiti i to već sa šesnaest godina. Pri tom da dodamo da su moćni četvorotočkaši relativno pristupačni, a „preko bare“ živi i veliki broj doseljenika iz celog sveta koji je ranije posedovao samo bicikl.
Sve navedeno je razlog zašto na američkim putevima svake godine strada više od 40 hiljada ljudi, a posebno kritična kategorija su mladi vozači. Ruku na srce, oni i dalje prouzrokuju manje nesreća nego penzioneri, ali opet su često na stubu srama iz razloga što misle da je ceo svet njihov i da im ni Bog ne može ništa.
Na društvenoj mreži Twitter se pojavila priča o dva mladunca koji su uhvaćeni kako voze čak 199 mph (318 km/h) u zoni gde je maksimalna dozvoljena brzina tek 70 mph (113 km/h). Vest je objavio niko drugi do policijske stanice u gradu Lejk Meri unutar savezne države Floride, a kažu da su u ranim jutarnjim satima protekle sedmice zaustavili model Chevrolet Camaro iz 2016. godine kako juri spomenutom brzinom.
Za volanom se nalazio dvadesetogodišnji Luis Alehandro Lozano-Figaroa, a ubrzo je uhapšen ne samo zbog velike brzine već i zbog podatka da se trkao na javnom putu. Mladunac je priznao da automobil pripada njegovom ocu, a u vozilu je pronađeno nekoliko kamera koje je Luis ugradio sa idejom da video snimke kasnije postavi na društvene mreže.
Zajedno sa Luisom je uhapšen i devetnaestogodišnji Mario Alberto Paz-Pil, koji se nalazio na mestu suvozača, dok je treća osoba puštena kući nakon razgovora sa roditeljima. Izvor napominje da je ta osoba bila na zadnjem sedištu, a pošto ima samo šesnaest godina, protiv njega za sada neće biti pokrenut krivični postupak.
Ova ista policijska stanica je takođe navela da je u protekloj godini uhapsila 157 osoba u povezanosti sa uličnim trkanjem. Takođe su napisali 1.290 kazni i pri tom zaplenili 54 automobila, a oni su kasnije preprodati ili poslati pod presu. U ovom delu Floride važi takozvani zakon „zero policy“, što znači da prekršioci ne dobijaju drugu šansu za popravni. Znajući sve to, šanse su velike da će ista sudbina pogoditi i ovaj Camaro.
Na društvenim mrežama se uveliko priča koji Camaro je u stanju da juri čak 318 km/h. Najbrža njegova konfiguracija te 2016. godine je bila ona sa značkom ZL1, a ispod haube se nalazio 6,2-litarski benzinac sa kompresorom. Razvijao je 650 konjskih snaga i bio u stanju da dostigne maksimalnu brzinu od „tek“ 195 mph (314 km/h), što znači da je automobil iz ove priče očigledno tjuniran.
Šanse su takođe da su policijske snage pogrešile u upisivanju broja, ali ukoliko je sve tačno, potencijalna kazna je zatvorska ćelija u trajanju do pet godina, gubitak vozačke dozvole na do deset godina i/ili finansijska kazna u iznosu od pet hiljada dolara.
AutoRepublika
(347)
Čudan odnos alternativnih kazni.
Očigledno slaba priprema za natjecanje!
Što li su ovi „uapšeni“ ??
Ne piše da su nekoga ugrozili, samo da su vozili 300+….
Onne što idu sa zapšasanim pištoljima, puščetinama, u USA niko ne apsi.
Ako bi gledali pragmatično, pre bi trebalo uapsiti onoga ko je napravio ovaj automobil da može da ide 300+. Ne znam dal je pisalo na instrumentalki, „Ne voziti preko speed limit“ ili ne voziti preko max dozvoljene brzine u USA….. Ovako, uapsili ljude a nisu bili ni upozoreni.
Gde se to u SAD dobija dozvola na lepe oči?
Evo ja sam dobio vozacku tako sto sam vozio 5 sati sa instruktorom, gledao 5 sati drugu osobu kako vozi i uzeo samo pisani test (voznju uopste nisam polagao vec se vodilo kroz tih 5 sati u skoli). Bukvalno na lepe oci su dali i meni i jos hiljada drugih 16-godisnjaka vozacku.
A kakvu boju očiju imaš? 😂🤣
On ti je fenotip Dinaridinskog čovijeka,crnomanjast😁.Rijedak tip zvijerke u AmeriKe,odmah su mu dali vozačku dozvolu,osvojio ih je na prvi pogled.Još da su znali da su Ličani prvi izmislili kamena sa ramene a ne Ameri (oni to zovu bejzbol) dali bi instruktorsku licencu na keca😂.
Nekad bilo. Ja sam polozio vozacki ispit pre 50 godina na slican nacin na koji si ti naveo.
Danas su kriterijumi mnogo drugaciji i polaganje na ‘lepe oci’ vise ne peva.