Kinezi se opredelili prema tome koji domaći modeli su najviše izloženi koroziji
Kinezi polako kreću u automobilsko osvajanje sveta, pa je stoga veoma zanimljivo čitati o njihovim proizvodima na četiri točka i o tome kakvog su kvaliteta ta vozila, kako se ponašaju tokom eksploatacije, odnosno kako stare.
Glavni fokus je u ovom tekstu koji smo pročitali na ruskom portalu avtovzglyad je na polju rđe i eventualnih problema s korozijom s kojima se mogu suočiti vlasnici kineskih vozila u najvećoj državi na svetu, inače poznatoj po dugim i oštrim zimama. Kako je i na njihovom tlu, značajan broj vozila marki Great Wall, Chery, Lifan i ostalih, tako su i oni bili prinuđeni da se okrenu onome što pišu komšije iz Kine.
Ispostavlja se da i oni mrze svoje automobile zbog rđe. Ali ne neselektivno! Poznato je da Nebesko carstvo ima kako svoje brendove i brendove putničkih automobila, tako i one koje su proizvedene u zajedničkim poduhvatima s evropskim, japanskim i američkim kompanijama.
Dakle, među kineskim vlasnicima automobila, postoji snažno i uvreženo uverenje da automobili koji je proizvoden od strane zajedničkog preduzeće praktično nema problem s rđom. S druge strane, proizvodi „domaćih“ kineskih proizvođača, po mišljenju korisnika (vozača), katastrofalno su brzo prekriveni crvenim mrljama koje ukazuju na koroziju.
Ovde bi trebalo da se napomene da najčešće ne govorimo o potpuno novim automobilima, već o vozilima starijim od tri godine. Ali, ipak, i ove informacije bi svakako trebalo uzeti u obzir. Zato što one govore o nivou tehnologije koju koristi određeni brend.
Kao što je poznato, privreda Ruske Federacije je ugrožena usled uvođenja sankcija zapadnih sila, pa ruskim tržištem dominiraju proizvodi onih kineskih kompanija koje su upravo najmanje povezane sa zapadnim, etabliranim automobilskim markama. Osim, možda brendova i preduzeća kao što su Geely ili FAW. To samo po sebi jeste dovoljno indikativno i omogućava da se izvuku neki zaključci. Mada, trebalo bi napomenuti i da sami kineski vlasnici automobila ne smatraju Geelijeve proizvode modelom, to jest uzorom u oblasti otpornosti na koroziju.
Bilo kako bilo, vreme i sama eksploatacija u Rusiji će pokazati koji savremeni modeli kineske automobilske industrije jesu, a koji nisu otporni na rđu. U međuvremenu, redakcija ruskog portala koji smo naveli u uvodu poziva sve vlasnike kineskih vozila da radi prevencije, tretiraju svoje automobile antikorozivnim jedinjenjima. I to ne samo podvozje, već i unutrašnje šupljine. Da kasnije ne bi bilo „muko moja pređi na drugoga“…
AutoRepublika
(1095)
Jeftinija radna snaga ne moze toliko drasticno sniziti cenu proizvoda ,tu su jos raznorazne ustede ..
Ja iz teksta ne shvatih koji su to modeli prohrđali…