Dacijini modeli svakako nisu snagatori s velikim motorima, ali je svakako reč o jednoj od marki koje su pretrpele snažan udarac od strane nove evropske regulative. Novi Logan za 2021. bi mogao na taj način biti sasvim drugačiji automobil u odnosu na svoje prethodnike.
Logan je postao novi Dacijin „potpisni“ automobil kada je lansiran 2004. Priuštivi sedan iz B segmenta se odmah pokazao uspešnim, dok je nova generacija lansirana 2012. Međutim, Mk2 nije bio radikalno različit, delivši brojne komponente i generalnu postavku s prvencem.
Nasuprot tome, novajlija za 2021. će biti potpuno drugačija mašina, verovatno direktni derivat nove platforme Renault Clija. Kako kažu glasine, Logan izgleda nešto duže s nešto širim tragom točkova.
Verovatno najubedljiviji detalj na ovom prototipu je njegov krov, koji karakteriše zakrivljena linija od haube pa gotovo do zadnjih svetala. Izgleda skoro kao nekih od atraktivnih kupea s četvoro vrata ili „fastbeka“. Stari Logani su pre svega bili ravni i kutijasti.
Još jedno primetno unapređenje čine farovi, koji čini se da koriste Renaultove pravougaone LED projektore, koje možemo da vidimo na svim modelima iznad Meganea. Međutim, one moraju biti opcione, bazirano na dve stvari. Najpre, Logan je popularan kao taksi i ima monovolumenskog rođaka, tako da je veoma jeftin za popravku. Na drugom mestu, ni Megane ne poseduje LED svetla u standardnoj postavci. Očekujemo da LED opcija bude prisutna i pozadi.
Ono što takođe treba očekivati je pojavljivanje hibridnog modela. Da bi u isto vreme ostala priuštiva i ekološki podobna, Dacia će se osloniti na blago hibridne verije atmosferskog 1.0 SCe 75, kao i štedljivog 1.5 dCi. Komapanija je već najavila da će počev od sledeće godine u ponudu staviti 1,0-litarski turbo sa 101 ks, koji će uz benzin kao pogonsko gorivo koristiti i LPG.
AutoRepublika
(3708)
Kad je dačija sa antene na prednjem delu krova prešla na antenu na zadnjem delu krova ?
tim ce dobiti novih 1 milion kupaca. Antena radi cuda!