PSA grupa poseduje Opel, međutim, Buick i dalje ima pristup dizajnu nemačke marke, ne samo posrnula marka u Americi, već i onaj profitabilni deo – kineski.
Dakle, najbolji način da saznamo šta Opel priprema je da na oku „držimo“ kinesko tržište. Profit i prodaja su ogromni u najmnogoljudnijoj zemlji sveta, tako da se svetske premijere sve češće održavaju upravo tu. To je verovatno slučaj i s Opel Insignijom, poznatom i pod imenom Buick Regal.
Doduše, Regal i Insignia nisu 100% identični, posebno što se tiče kineskog modela, koji bi mogao da bude konvencionalni sedan, za razliku od nemačkog „liftbeka“. Međutim, bez dileme gledamo u „lice“ Insignije za 2020. godinu.
Primećujemo mali zarez u donjem delu farova, poput onog prisutnog na Opel Corsi. Takođe, maska hladnjaka je revidirana, i naravno, na onoj koju bude koristio Opel, nalaziće se drugačiji logo. U ostale sitne modifikacije se ubrajaju i odbojnici, mada smo znali i ranije da Opel neće primeniti radikalnu restilizaciju svog modela iz D segmenta.
Opelovi dizajnerski studiji u Nemačkoj su otvoreni za unajmljivanje, što objašnjava pristup spoljnih kompanija. Takođe, Buick će nastaviti da uvozi evropski sedan i karavan još par godina, dok se kineski model proizvodi na lokalnom planu.
Kada je o motorima reč, očekujemo da sve bude Peugeotovo, što podrazumeva smanjenje radne zapremine. S obzirom da je u pitanju flotni automobil, dobar deo prodaje bi trebalo da se odnosi na 1,5-litarski dizel sa do 130 ks ili 2,0-litarski dizel sa 150 ili 180 konja. Takođe, trebalo bi da bude dostupan i 1.2 turbo sa 130 ks, uz eventualnu „plug-in“ hibridnu postavku. Dakle, ništa veliko niti snažno.
Test aktuelnog modela, u okviru kojeg je obrađena i karavanska verzija, možete pročitati OVDE.
AutoRepublika
(756)