Kao poseldica fabričke greške, tokom redovne eksploatacije modela iz naslova može doći do ozbiljnog oštećenja motora koji u slučaju havarije ostaje bez snage i ne može biti ponovo pokrenut bez intervencije u servisu.
Prema navodima japanske kompanije, problematičan je softver koji upravlja radom funkcije deaktivacije cilindara i koji uzrokuje nepravilan rad. Naime, zahvaljujući toj greški usisni ventil može napustiti svoj prirodni položaj kretanja, rizikujući na taj način da dođe u dodir sa ostalim delovima kontrolnog modula pogonskog sklopa.
Ukoliko se to i dogodi, na nekom od primeraka modela CX-5 i Mazda6, proizvedenim prošle ili ove godine, ili pak na Mazdi3 iz ovogodišnjeg ciklusa proizvodnje, upozoravajuća lampica koja indikuje neispravnost vezanu za sam motor če se aktivirati na centralnoj konzoli, a poseta servisu je u tom slučaju neminovna.
Ukupan broj pogođenih vozila u zemlji kengura iznosi 18.719 primeraka, a proizvođač će lično obavestiti vlasnike ovih lepotana o neophodnosti posete servisnim centrima. Nedavno je Mazda proglasila još jedan opoziv vezan za novu Mazdu3, zbog rizika od otpadanja točka, pa nam je ova vest posebno uzrokovala novu knedlu u grlu.
AutoRepubliksa
(642)
čuj otpada točak, havarija motora i sl. pa gde je čuvena japanska pouzdanost zbog koje su cene japanskih pasata, mondea itd u rangu e klase, 5-ice …
mazda kao najmanji japanski proizvođač koji sebe zove luxuznim brendom ima veliki problem, želi da proda što više vozila, ali nema za to kapacitete i naravno posledice su navedene
možda bi trebalo da uvedu termin defect aktiv za svoja vozila
Vazno je da nemacka i americka auto industrija rade bez greske. Da se ovo njima dogodilo mislim da bi tek za 5 godina preko suda trazili pravdu za kupljena vozila. Japanci su i sada jako pouzdaniji od ostatka ali neminovno je da im opada kvalitet ja licno mislim da to namerno rade.
Posledice skoro pa neznatne. Skoro. Ali,nije.
Kao kada prezupči. Užas.