Prezentovan krosover Kaiyi Kunlun s tehnologijom marke Chery
Kineski brend Kaiyi se smatra naslednikom marke Cowin. O Cowinu ćete pronaći članke na našem sajtu, ali i ovde možemo da kažemo da je ovo ime uspostavio Chery još 2014. godine s namerom prodaje pristupačnih vozila. Preimenovanje je započelo pre dve godine, skoro neposredno nakon prodaje kontrolnog paketa akcija Cowina od 51%, i to je proces koji još uvek nije zaokružen. Zvanično ime kompanije sada glasi Yibin Kaiyi (Cowin) Automobile Co.
Komercijalna struktura pod vođstvom lokalne samouprave grada Jibin iz Sečuana je dobila vodeću ulogu, dok je u toj provinciji već izgrađena zasebna fabrika. Na sve to dolazi i vest da je upravo predstavljen novi model, serijski krosover Kaiyi Kunlun.
Kompanija je ovaj događaj okarakterisala kao početak novog poglavlja u istoriji. Naposletku, nova uprava je preusmerila marku Kaiyi ka segmentu tržišta koji obuhvata omladinu, što će reći da se ljudi žele distancirati od ranije uspostavljenog imidža.
Međutim, ne samo da Chery i dalje drži 49% akcija, već je takođe zadužen i za tehničke komponente modela koji će se nuditi pod grbom Kaiyija. Shodno tome i novi Kunlun, iako poseduje originalnu karoseriju i enterijer, i dalje promoviše duh brenda Chery.
Najbliži analog, rođački krosover u odnosu na novitet nosi indeks Chery Tiggo 8. Dimenzije su im posve slične: dužina – 4.738 milimetara, širina – 1.968 mm, visina – 1.708 mm. Ipak, razmak između osovina je produžen sa 2.710 mm na 2.820mm. Platforma marke Kaiyi je dobila i sopstvenu oznaku i-FA.
Nasuprot SUV-u po imenu Tiggo 8, novi Kunlun nudi ručke za otvaranje vrata koje se vraćaju do nivoa karoserije, atletski oblik karoserije i spoljne retrovizore koje nose nogari. Točkovi integrišu felne od 18 do 20 inča u prečniku.
Kaiyi Kunlun se nudi s dva ili tri reda sedišta. Na čeonom panelu se nalazi veliki ekran multimedijalnog sistema koji je razvio Huawei. Blago je zakrenut ka vozaču. U podnožju centralne konzole se nalazi platforma gde je moguće vršiti bežičnu dopunu dueta mobilnih uređaja (gedžeta).
Povrh pobrojanog, na listi raspoložive opreme se nalazi i panoramski krovni otvor, električno pomeranje sedišta, sistem kamera za pun nadzor nad zbivanjima oko vozila, prilagodljivi tempomat, i još svašta nešto.
Verzije pokretane benzinon će prve početi da silaze s proizvodnih traka. U pitanju su dva bloka različite zapremine, ali oba turbo potpomognuta. Jedan nudi 1,6 litara i 197 konjskih snaga i drugi nosi oznaku 2,0 (254 ks). Kako bilo, oba su uparena sa sedmobrzinskim robotizovanim preselektivnim menjačem, dok pogonski točkovi ostaju oni prednji. U kasnijoj fazi će ponudu dopuniti i verzije sa sistemom prenosa snage na sva četiri ugla karoserije.
Kod prve verzije, instaliran je dodatno još jedan elektromotor zahvaljujući čemu moć pogonskog sklopa raste na 204 konjske snage, dok u drugom imamo dvojac električnih agregata za ukupnih 367 konjskih snaga. Kada je baterija puna, vozilo će s prvim pogonskim sklopom u bešumnom režimu prevaliti 120 kilometara, dok će u poželjnijem izdanju biti moguće preći 180 kilometara.
Kako se bude bližio trenutak početka prodaje vozila u Kini, tako će postajati poznato i više pojedinosti, mada je putem interneta već moguće poručivati novajliju. Kaiyi poseduje još najmanje četiri nova modela koja su u različitim fazama razvoja, dok je ideja uprave da do 2025. godine, obim prodaje bude uvećan do godišnjeg nivoa od četvrt miliona četvorotočkaša.
AutoRepublika
(619)
„Yibin Kaiyi“ ili u prevodu poslije yebanja nema kayanja… 🤣😂
Zašto mi se čini da su prevukli sebi dizajnera Kie Sportage? 🤔