Iako njegov rođeni brat Sandero konkuriše za titulu najprodavanijeg automobila u Evropi, Logan se mora zadovoljiti mrvicama sa stola…
Davno su prošla vremena kada su Evropljani bili oduševljeni limuzinama koje spadaju u B i C segment. Pogotovo kada je reč o jednom niskobudžetnom vozilu u kakva spada Logan.
Zaključno sa martom, Logan je uspeo da prikupi 3.026 registracija. Krajnje skroman rezultat, ali je dobra vest za rumunsku marku da je Logan uspeo da ubeleži ozbiljan rast prodaje od 60% naspram prethodne godine.
Podsetimo, Rumuni su po plasiranju nove generacije Sandera i Logana odmah saopštili da potonji neće biti dostupan u celoj EU. On je namenjen siromašnijim zemljama Unije, kao i onim državama gde je stanovništvo manje kupovne moći na obodima EU.
Od najbogatijih zemalja EU Logan se prodaje samo u Španiji. Stoga je jasno zašto ova niskobudžetna limuzina nema ni približan uspeh kao što je to slučaj sa modelom Sandero.
AutoRepublika
(814)
Tržišni problem logana je što je on sedan. I u smislu forme je „tražen“ koliko i megan sedan, focus sedan, elantra …
Nije to loš automobil, ali, prosto, nije toliko popularna forma kao neke druge.
I ja sam davno vozio sedana, a danas ne bih. Ne zato što je sedan loš ( uostalom, to je energetski najefikasnija forma), ali, više preferiram vozila sa petim vratima, zbog veće transportne praktičnosti, a savremeni sedani veoma često imaju formu liftbeka, a ipak su samo sedani, sa relativno malim poklopcem prljažnika.
Da postoji i karavan (ne poput Džoger), bio bi prodavaniji. Eventualno liftbek.