Vožnja preko dozvoljene maksimalne brzine je veoma ozbiljan saobraćajni prekršaj koji može rezultirati visokim kaznama, pa čak i „oduzimanjem“ vozačke dozvole na neki period. Zapravo, mislimo na ukidanje prava na upravljanje motornim vozilom. Kako bilo, svaka država ima svoje zakone i kao što ćemo videti u ostatku ove priče, oni prečesto nemaju mnogo smisla ili logike. Opet, ko smo mi da ih kritikujemo, jer ni u našoj omiljenoj državi nije sve idealno po pitanju propisa.
Sudeći prema onomo što možemo videti u statistici Svetske zdrastvene organizacije WHO (World Health Organization), dnevno u saobraćajnim nesrećama stada preko hiljadu ljudi širom sveta, a australijska osiguravajuća kompanija Budget Direct je priredila zanimljivu statistiku o tome, gde je uporedila najveće moguće kazne koje možete da dobijete za volanom.
Verujemo da u svakoj državi takođe postoji zakon koji govori o tome šta se tačno smatra najtežim slučajem kršenja ograničenja u pogledu dozvoljene brzine kretanja vozila, ali ih zaposleni iz države kengura nisu objavili. Na priloženim fotografijama možete da vidite brojke koje ilustruju kazne izražene u australijskim i američkim dolarima.
Naravno, ovde je potrebno spomenuti da mnogobrojne evropske države određuju maksimalnu kaznu na osnovu primanja prekršioca, a rekord drži jedan Švajcarac koji je uhvaćen da vozi brzinom od čak 290 km/h. Zahvaljujući svojim visokim primanjima morao je da plati čak 767 hiljada dolara. S druge strane, najnižu kaznu ima Sudan gde je potrebno izdvojiti svega sedam američki centi (7,24 dinara) bez obzira koliko brzo ste vozili iznad ograničenja.
Hajde da pogledamo neke zanimljive brojeve. Ako krenemo od Centralne i Severne Amerike, najveća cifra ja zabeležena u američkoj saveznoj državi Oregon, gde vožnja 34 km/h ili više preko ograničenja može da vas košta oko dve hiljade dolara. S druge strane, takav isti prekršaj će vas koštati čak deset puta manje u Nebraski.
Najlakše za podnođenje u finansijskom smislu su kazne izrečene na Kubi (2,50 dolara). U Južnoj Americi lider je Argentina sa čak 3.700 „zelembaća“ dok je susedni Paragvaj najjeftiniji (13 centi).
Evropa je jedan od kontinenata gde se najviše primenjuje spomenuti sistem određivanja visine kazne spram primanja grešnika, a predvode je Švajcarska i Finska.
Srbija, sa svojih 99,3 dolara, je ubedljivo „najjeftinija“ u komšiliku. U Aziji i Okeaniji dominira naravno Australija dok se po jeftinoći izdvajaju Tajland, Pakistan i Nepal. Afrika je očekivano najmanje obuhvaćena, a izdvaja se Uganda gde vas brza vožnja može koštati i do 1.700 dolara.
Uživajte u statistici i definitivno pazite koliko brzo vozite, jer što bi rekao čuveni Džejms Din pre nego što je stradao, „pazite kako vozite jer život koji na taj način spasite, može biti moj“.
AutoRepublika
(1502)
Pre par godina je bila vest kako je neko iz CH platio ogromnu kaznu za prekoracenje brzine. Možda je to baš ovaj tip sa oko 700 000eur. Računa se procenat od primanja / zarade u prethodnoj godini. A ovaj tip je posle dugo godina rada, prodao svoju firmu za npr 7 miliona eur.
Šta reći, tako nešto bi i kod nas trebalo, samo što puno maminih i tatinih nema primanja, a voze skupa, brza kola.
A ima i onih napuhanih usana koje imaju primanja svako veče…
Ja ne mogu da vjerujem da neko može jebava.i te sa naduvanim usnama.Možda bih i mogao ali bi neko morao imati kesu na glavi,ja ili ona,inače nema šanse.Je.o seks ako se moram maskirati…
Pa mogu oni koji su naduvani u glavi. Ima svakakvih likova
Imali smo drugaricu, ružna brate, ali je telo, grudi, guza noge bilo Vrh…. Na nekoj žurci je opali drug, kaže, jastuk na glavu i teraj…
Nema ružnih žena… Ima samo loše rakije 😉😂
Pitali tipa, Jesi pio neki put lošu rakiju. Kaže, jesam. Oni pitaju, pa kako je bilo, kaže, dobro… 😂
🤣