Električni modeli iz Renault grupacije nisu se proslavili na evropskom testu sudara. Zoe je zaradio katastrofalnih 0 zvezdica, a Spring jednu više od mogućih pet…
Počnimo od istinskog noviteta – Springa koji je upisao jednu zvezdicu. Rumunski niskobužetni električni krosover zaradio je svega 49% za zaštitu odraslih putnika, zatim 56% na polju protekcije dece, dok je u kategoriji zaštite ranjivih učesnika saobraćaja (pešaci, biciklisti) indeksirao samo 39%. Spring se nije pokazao ni u vezi sa naprednim aktivnim sistemima bezbednosti gde je zaradio svega 32%…
Nešto drugačija priča je u vezi sa Renaultom Zoe. Ovaj baterijski mališan je na tržištu od 2013, dok je 2019. godine prošao kroz ozbiljniju restilizaciju. No, testirani primerak nije posedovao AEB, što mu je praktično oduzelo mogućnost da dobije više od jedne zvezdice za ukupnu bezbednost.
Za zaštitu odraslih Renault Zoe je dobio 43%, na polju dece bio nešto bolji sa 52%, dok su sistemi za ugrožene saobraćajne kategorije bicikliste i pešake dobili 41%. Uz svega 14% za napredne aktivne bezbednosne sisteme, Zoe je na kraju dobio ravno nula zvezdica, za najlošiji rezultat ove godine na EuroNCAP testu.
AutoRepublika
(795)
dokle vise ! 😀
„Tuga u Boga“
Viva Reno!
o, pa dje si ti , dubajdzijo?! jel se to tamo AR nemre otvoriti,a? btw, ajd mi nadji primjerak Drevne Bosne, volio bih da procitam.
Elektrifikovani tabuti-powered by Renault.🤣 Ko bi rekao da je buducnost Renoa u pogrebnoj djelatnosti?!
VW ima dodatnu opremu krematorij
Mislis gasnu komoru?🤣
Ne vidim ja tu da je putnički kavez previše deformisan čak ni pri udaru sa boka.Jačina kojom zatežu sigurnosni pojasevi i brzina ispaljivanja vazdušnog jastuka, mogu se podešavati.Malo više vremena potrošenog na štelovanje i rezultati će biti mnogo bolji.
Upravo tako. Sistem ocenjivanja je čist kretenizam. Potpuna je besmislica da vozilo koje je očigledno sasvim solidno očuvalo integritet putničke kabine i ima sasvim pristojno raspoređene vazdušne jastuke ima jednu ili nijednu zvezdicu. Kako je onda po toj logici ocenjen bilo koji automobil od pre 20 godina, sa minus 14 zvezdica? Napredni bezbednosni sistemi su tek priča za sebe. Koliku razliku isti prave u smislu procenta smrtnosti kod automobila koji ih imaju ili nemaju? Da li je stvarno razlika 0 prema 5? Iskreno sumnjam. Čist marketing i forsiranje trpanja gedžeta u kola koji samo podižu cene ionako napumpane pa je… Pročitaj više »
Predlažem tebe umjesto lutke pa nek ponove testove!
Kralj si! 😅
„EuroNCAP napao Renault: Prelazak na struju je na račun bezbednosti“
https://autoblog.rs/blog/auto/vesti/2021/12/08/euroncap-napao-renault-prelazak-na-struju-je-na-racun-bezbednosti
“ … Iako je model Zoe 2020. godine dobio unapređenja u pogledu električnog pogona, u pogledu pasivne i aktivne bezbednosti je stagnirao, pa čak i nazadovao u odnosu na 2013. godinu.
Naime, bočni vazdušni jastuk koji je štitio glavu i grudni koš je zamenjen novim vazdušnim jastukom, koji sada štiti samo grudni koš, ističu u EuroNCAP-u. … “
Reno je počeo da u ZOE ubacuje očito lošije (manje bezbedne) air bagove !!!
Spring je nastao na osnovu kineskog modela, za koji je Reno tvrdio da mora da bude skuplji u Evropi zbog bezbednosnih standarda, opreme itd.
A u stvari – ćorak. Praktično su prevarili sve kupce u Evropi, jer ništa nisu uložili u bezbednost a cena je 2-3 puta viša nego u Kini.
Zar taj isti Zoe 2013 godine dobio 5 zvezdica od ovih Euroncap…
Општа “ амнезија “ је у току !