Kompanija Delta Automoto poziva vozače automobila marke Honda da iskoriste priliku za dezinfekciju vozila zbog koje neće morati da brinu o izlasku iz kuće, dovoženju automobila u servis Honde, čekanju i povratku nazad.
U želji da izađu u susret i olakšaju obaveze oko održavanja, u dogovoru sa klijentima dolaze po automobil i vraćaju ga nakon izvršene usluge.
Hondini servisni stručnjaci će temeljno očistiti i dezinfikovati rashladni sistem, zameniti filter klime, ulje kompresora i dopuniti freon kako bi temperatura unutrašnjosti bila prijatna i zdrava. Provera ispravnosti klima uređaja obezbeđuje da vam bude prijatno čak i u najtoplijim danima kako bi vožnja bila opuštenija.
Pored klima uređaja, dezinfikuje se i kabinski prostor vozila.
5* akcija podrazumeva sledeći paket usluga:
- Dezinfekcija kabinskog prostora
- Dezinfekcija sistema ventilacije
- Zamena filtera klime
- Dopuna freona
- Zamena ulja kompresora klime
Cena 5* paketa iznosi 6,600 dinara, uz napomenu da Delta Automoto Pick up&Delivery uslugu vrši isključivo na teritoriji Beograda.
Delta Automoto servis možete kontaktirati putem emaila: servis.prijem@deltaautomoto.rs ili na sledeće brojeve telefona: 011/ 20 10 928, 011/ 20 10 984.
U Hondinom servisu obezbeđene su sve mere predostrožnosti koje se odnose na važnost zdravlja i sigurnosti kako klijenata, tako i zaposlenih.
Izvor: Delta Automoto
(341)
Nije ovo tako (pre)skupo za ovlašćeni servis (oko 56 evra), u svetlu vrste usluge, i cene konkurencije. Primera radi, kod Toyote Srbija je prošlog proleća ovakva akcija imala početnu cenu od 65 evra (ako je vaše vozilo imalo sreću, da ima najjeftniji filter): http://www.toyotagotacar.com/media/1645/brosuraas2019.pdf A, kada pogledam „svetu knjigu“ mog bivšeg pežoa ( a to je sve što je od njega ostalo), ja sam u „Veranu“ istovrsnu uslugu (davno) platio 67 evra. Danas sam tražio ponudu za tu uslugu od jednog Fiat servisa i najpre su me pitali koju vrstu gasa imam u sistemu (pojma nemam), a kada sam im… Pročitaj više »
@moron
Bacih sad pogled na freone (ispao sam iz forme, nisam se dugo bavio rashladom), r134a boca od 10kg je oko 60e a boca r1234 od 5kg (duplo manje) je nekih 380e tako da je cena ista bio Fiat ili ‘onda.
Btw u sistem automobila ide oko 120-140g freona. Ovde u Cg sam plaćao 35-40e punjenje freona sa izmenom ulja za kompresor. Bez filtera kabine. Lokalni meštar.
Nemoj da me držiš za reč ali sam poprilično siguran da u automobile ide negde između 400-600 grama R134a, zavisno od tipa naravno.
A ako me sećanje dobro služi, mislim da je apsolutni rekorder bio BMW E39, gde je išlo preko 1kg.
Mistejka di mejka, jeste, ide tih tih 400 – 600g sa varijacijama na osnovu tipa vozila. U svakom slučaju lagana zarada za tako malo posla. Još kad su uglavnom novi i mlađi automobili gde možda treba dopuniti 100 – 200g (isto kao ovi što rade servise klime po kućama, cena je ista punio full ili 100g.
No problemo, zato i jesmo ovde. Ja nešto, ti nešto I na kraju to ima i da liči na dobar komentar 🙂
A i ja sam u medjuvremenu saznao da jedini „Fiat“ čiji sistem klimatizacije koristi gas R1234, jeste model Fiata sa nazivom 500X.
Ne i ostali …
Jel može neko da mi objasni zašto i kako se troši freon? Zašto je uopšte potrebno dopunjavati klime (zanima me i za kućnu i auto klimu)?
Vla-do, Nisam stručnjak za tu oblast, ali, znam da sam na prethodnom vozilu „servis klime“ radio svake 2-3 godine, a posle servisa bih uvek dobijao i kao „fiskalni isečak“, pisani izveštaj, na kome bi bili ispisani i rezultati testa vakumiranja sistema, ali, i koliko je „bilo nedostajućeg freona“ u sistemu, tj. razlika najpre „izvučenog“ i posle ukupno „nasutog“ freona ( pri poslednjem servisu, kada je vozlo imalo već 8-9 godina, ta razlika je bila 100-150 grama, pri čemu je kapacitet celog sistema bio oko 400-450, ne sećam se tačno, toliko je taj moj izgubio ukupno na te 2-3 godine pre… Pročitaj više »
S ozirom da je kućna klima split sistem – unutrašnja i spoljašnja jedinica su fizički na različitim zidovima i spojene su cevima kroz koje protiče freon (gasoviti ili tečan zavisi od režima rada, grejanje ili hlađenje). Isti je slučaj i sa klima uređajem u automobilu, i freon može „izaći“ samo na spojevima. Ako je na kućnoj klimi spoj urađen pedantno može proći i 10god bez dopune. Na kućnim klimama freon obično nađe izlaz kad je u režimu grejanja jer tada unutrašnja jedinica ima ulogu kondenzatora i pritisak je negde oko 25 bari na spojevima dok je u režimu hlađenja pritisak… Pročitaj više »