Toyo Tires stiže u Srbiju. Reč je o jednom od najvećih proizvođača pneumatika na svetu, mada se kompanija bavi i automobilskom tehnologijom, kao i hemikalijama.
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, osvrnuo se na to da je posle „tri godine borbe“ japanska kompanija stiže u Srbiju i to u Inđiju. U prvoj fazi, kako je rekao, biće uloženo 390 miliona evra.
Predsednik Srbije je dodao da se izbor kandidata na kraju sveo na Poljsku i Srbiju, da bi Japanci konačno doneli odluku da to ipak bude naša zemlja.
U novoj fabrici bi trebalo da se proizvodi premijum klasa guma za renomirane proizvođače automobila. Plan podrazumeva proizvodnju 10 miliona pneumatika prve klase. Interesantno je da je ovo prva fabrika japanske kompanije u Evropi.
Predsednik Vučić je istakao da će u fabrici biti zaposlene 523 osobe, „koje će imati značajno veće plate od prosečnih u Srbiji“.
AutoRepublika
(1502)
Triput uraaaaaa za Toyo 🙂 sada baš imamo moćnu industriju guma.
„Predsednik Vučić je istakao da će u fabrici biti zaposlene 523 osobe, „koje će imati značajno veće plate od prosečnih u Srbiji“. Sad će ova „boranija“ koja živi od i manje „od prosečnih u Srbiji“ još više da ga voli „jer su tako u mogućnosti“, što više na njih urinira, sve im je „miliji i draži“.. A kompanija je „according to RTS“ „jedna od najvećih“ ponajviše zbog „Izvanrednih resursa visokokvalifikovane radne snage sa relativno niskim platama, “ … Dakle evropski Vijetnam. Čak ni Kina nismo. Da bude još crnje, sad će po starom, dobrom, oprobanom receptu mala i srednja „privreda“… Pročitaj više »
E pa sto nije Michelin…salim se.Neka,neka,samo neka dolaze..
Mada mene vise zanima oruzje,to je bitno da dolazi,konstantno i u kontinuitetu bez prestanka i neka nikad ne prestaje dolaziti bilo u vidu donacija ilipoklona ili da ga mi kupujemo.Samo sto vise dobrog i kvalitetnog oruzja u kasarnama i na aerodromima i onda ce biti svega ostalog.Jaka armija,sit narod.
Može li neko obrazloženje?
Ko tačno „investira“ tih 390 miliona, Republika Srbija ili Toyo? Ne bi mene čudilo da je to visina našeg „poklona“ strancima …
Naša vlast je sklona da stranom „investicijom“ naziva sve i svašta, pa i sopstveno kreditno zaduženje … Primera radi, Kinezi Srbiji daju kredit za neki put ili prugu, radove izvodi kineski izvodjač, svojim radom i materijalom, oslobodjen je carine i PDV-a … I to je „strana investicija“. Jedna u nizu takvih „stranih investicija“ Po „našima“.
Oko kineske fabrike guma u Zrenjaninu ima dosta ekološki crnih tekstova. Da ne samo da nije uradjena procena uticaja na životnu sredinu, već cak ni tražena. A obavezna. Kao i ova, fabrika guma u sred žitnice.