Nova pravila koja stižu u EU povodom flotne emisije štetnih gasova zabrinula su brojne proizvođače, no među njima ipak nije i Opel.
Opel je godinama bio gubitaš u okviru General Motorsa koji ispostavilo se nije znao da upravlja jednom evropskom markom. Otkako je nemački brend prešao pod okrilje PSA grupacije vidi se značajan napredak, pre svega na finansijskom planu jer Opel više nije „u minusu“.
Uz pomoć tehnologije PSA grupe i njihovih naprednih SUS agregata, Opel više ne mora da brine za eventualne kazne koje bi ih zadesile da ostali na „prastarim“ motorima i platformama koje su do nedavno koristili.
Nemačka marka se uzda da će električni i hibridni automobili imati dovoljno dobru prodaju da smanje ukupnu emisiju štetnih gasova novih prodatih automobila sa znakom Opela.
Proizvođač iz Riselshajma već prima narudžbine za Corsu-e, električnu varijantu pulena iz B segmenta. Početna cena za ovaj automobil u Nemačkoj iznosi 29.900 evra. Prema WLTP protokolu Corsa-e raspolaže autonomijom kretanja od 330 kilometara.
Opel planira da nakon električnog izdanja Corse na tržištu ponudi i takvu varijantu za krosover Mokka X i komercijalno vozilo Vivaro. Važnu ulogu u elektrifikaciji Opela trebalo bi da odigraju i plug-in hibridi. Ovog meseca nemačka marka otvorila je narudžbine za Grandland X Hybrid4 čija početna cena na matičnom tržištu iznosi 49.940 evra.
Opel je najavio da će do 2024. godine za sve automobile iz svog portfolija nuditi električnu ili hibridnu varijantu.
AutoRepublika
(210)