1. Home
  2. Vesti
  3. Kia EV4 biće dostupna u formi sedana i hečbeka
Kia EV4 biće dostupna u formi sedana i hečbeka
2

Kia EV4 biće dostupna u formi sedana i hečbeka

91
2
Podelite sa prijateljima:

Kompanija Kia nastavlja širenje game električnih vozila, a naredna novina biće putnički model Kia EV4. Ovaj automobil je prvi put prikazan još jeseni 2023. godine kao koncept, a sada je spremna i serijska verzija. Potpuna premijera zakazana je za 27. februar, a u međuvremenu su objavljene prve slike. Već je poznato da će EV4 biti dostupan u dve karoserijske varijante – kao sedan i kao hečbek.

Na prvi pogled jasno je da serijski EV4 gotovo u potpunosti prati dizajn koncepta. Kada su u pitanju dimenzije i segment, Kia EV4 će se pozicionirati uz benzinsku Kiju K4, model koji je nasledio Cerato/Forte. Karoserija je dizajnirana u skladu sa Kijinom filozofijom Opposites United:

  • Sedan Kia EV4 ima dinamičnu siluetu sa blago zakošenim zadnjim delom, što mu daje proporcije fastbeka,
  • Zadnji deo krase mali spojleri i vertikalna svetla, koja dizajnom odgovaraju prednjim farovima,
  • Automobil je opremljen 19-inčnim dvobojnim felnama.

Ista veličina točkova predviđena je i za hečbek verziju Kije EV4. Hečbek je primetno kraći od sedana, a na njegovom zadnjem delu postavljena su originalno oblikovana LED svetla, povezana tanjom svetlosnom linijom. Peta vrata su naglašena velikim spojlerom.

Uz standardne verzije, Kia je predstavila i sedan u GT-Line izdanju, koji se razlikuje po:

  • Agresivnijim branicima,
  • Unikatnom dizajnu 19-inčnih felni.

Tačne dimenzije vozila još nisu objavljene.

Enterijer još nije prikazan, a tehničkih detalja ima vrlo malo. Poznato je da Kia EV4 koristi 400-voltnu verziju platforme E-GMP, istu kao kod krosovera Kia EV3. To znači da će model imati samo jedan elektromotor, koji pokreće prednje točkove.

Sve tehničke specifikacije biće poznate za deset dana, kada će Kia istovremeno predstaviti:

  • Konceptualni električni krosover Kia EV2,
  • Serijski električni furgon Kia PV5.

AutoRepublika

(91)

Podelite sa prijateljima:
Komentari objavljeni na portalu "Auto Republika" ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Redakcija "Auto Republike" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Subscribe
Notify of
guest

2 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Matija

Dizajn fastbek limuzine opterecen je konfliktom dva sasvim razlicita stila: kabina je aerodinamicki oblikovana sa glatkim, kontinualnim linijama a u donjem delu pojavljuju se nekakve uglate forme sa pravim linijama, uz to veoma robustni uglati obruci oko tockova! Ovakva „filozofija unifikacije“ karoserija, sa ciljem da se ustedi investicija u konstrukciju i proizvodnju, pripada Karlosu Tavaresu, koji bi da nam jednu istu karoseriju proda sto vise puta! KIa bi morala ovo hitno da koriguje, pa sta kosta da kosta.

Gandra

Ja, kao laik što se tiče tehnikalija, mogu samo da kažem da je odvratna za gledati. Izgleda da Hyundai ne daje i svoje dizajnere Kii, neka se otvore i unajme nekog. Nije baš da su u stisci sa kešom