Ovo je priča o jednom testu AutoRepublike koji se nije završio na planiran način, već je sticajem okolnosti prevremeno okončan. Na tu test epizodu me podsetio nedavno objavljeni članak o tome da je redizajnirani Isuzu D-Max dobio novi motor i novi menjač. Uz podsećanje da je aktuelni D-Max treće generacije predstavljen još 2019. godine, a da je i prethodnu verziju testirala naša redakcija. Taj test možete naći pod naslovom „Katica za sve“.
Pa, da vidimo najpre šta se to desilo, a posle malo i o utiscima o samom vozilu, u meri u kojoj je to bilo realno sagledati tokom kratkog druženja. Inače, mada se u osnovi radujem testu bilo kog vozila, testu D-Maxa sam se unapred dodatno obradovao. Jer imao sam ideju i za mali off-road izlet sa njim po Fruškoj gori. I bio sam dosta srećan čim sam seo za njegov upravljač. No, „sudbina nije tako htela“.
Elem, mada je sedište uvoznika za Isuzu u Novom Sadu, distributer je organizovao da mi vozilo bude predato u Beogradu. A nakon što sam ga preuzeo, došao sam kući i na kratko ga parkirao na javni parking, da bih otišao do stana, samo da uzmem neke lične stvari. No, kada sam se sa sinom vratio do kola, motor automobila nije hteo da startuje pritskom na odgovarajući taster (vozilo je bilo snabdeveno ključem tipa FOB).
Nije se čulo apsolutno ništa (pa ni barem neko “klik”), niti je bilo šta svetlelo na instrument tabli, osim što su se na informacionom displeju naizmenično pojavljivale dve poruke („No Electronic Key“ i „Put Electronic Key Close to Start Button“). Naravno, opsovah u sebi. Bio sam u čudu.
Probao sam potom par puta da približim ključ tasteru za startovanje motora. Nije se desilo ništa. Izašao sam iz vozila, zaključao vozilo, otključao ga, daljinac je dakle radio, FOB ključ je delovao funkcionalno, seo sam ponovo za upravljač i probao opet da startujem. Ali, ista poruka. No, nada me nije napuštala. I posle ko zna koliko pokušaja, motor se odjednom startovao. Isključio sam motor, probao opet, startovao je. Opet sam isključio motor, ali, posle toga ponovo nije hteo da startuje. Zona sumraka.
Pozvao sam telefonom predstavnika uvoznika koji mi je i predao vozilo i on je došao relativno brzo, možda za pola sata. Izrazio je sumnju na bateriju u ključu, da je oslabila, mada takva poruka nije postojala na informativnom displeju. Iako zaista nisam verovao da će to nešto pomoći, otišao sam do stana i doneo novu bateriju, promenili smo je, ali, nije se desilo ništa. Bila je ista indikacija.
Predstavnik uvoznika se onda telefonom konsultovao sa nekim (pretpostavljam sa servisom u Novom Sadu), rečeno mu je sugerisano da na kratko „otkači kleme“ akumulatora. Otišao sam do moje garaže po odgovarajući alat, pa smo“otkačili kleme“, a posle malo čekanja sve i ponovo spojili, ali nije pomoglo. “Šipak”.
Posle ko zna koliko pokušaja i “čačkanja” motor se opet najnormalnije startovao, kao da se ništa nije desilo. Pa je predstavnik uvoznika ponovo telefonom pozvao servis i tada je iznet stav da je problem samo do konkretnog ključa vozila. Odnosno, da je sa samim vozilom sve u redu, a da je ključ „u kvaru“ i da zato povremeno pri pokušaju pokretanja motora vozilo prethodno uopšte ne detektuje prisustvo ključa u putničkoj kabini.
A kako sam ja tokom prethodnog razgovora i rekao da sam tokom testa planirao otići na Frušku goru, predloženo mi je da i odem, a da me „negde usput“ na Fruškoj gori (tamo gde se dogovorimo) dočeka rezervni ključ vozila, koga bi serviser doneo iz sedišta firme iz Novog Sada.
Bilo je skoro podne, nešto sam bio skeptičan u to njihovo rezonovanje, a već sam u glavi vrteo alternativne planove za ostatak tog dana. Opet, razmišljah, oni su lica od struke, a ne ja. I ako kažu da je problem samo do ključa, onda je valjda tako. Pomislih na kraju da je taj dan svakako već „skoro propao“, a čak i da ako odem do Fruške gore i tamo odradim fotografisanje vozila i neku malu off-road vožnju za svoju dušu, da opet ima šanse da uveče stignem na vreme na tadašnji (peti po redu) protest „Srbija protiv nasilja“.
Što mi je u to vreme nekako bio bitan deo mojih vikend planova, jer sam prisustvovao i prethodnim istoimenim protestima (a i onim posle, sve dok nisu odumrli).
Pa pristadoh, s tim da je predstavnik uvoznika isključio sistem Start&Stop i ja se sa sinom uputih ka Fruškoj gori, odnosno, ka Iriškom vencu, gde je bilo zakazano mesto susreta sa rezervnim ključem vozila.
Posle nešto više od sat vremena smo i došli do ciljne tačke. Parkirao se na zemljani parking pored puta. Isključio sam motor. Probao sam odmah posle toga da ga opet startujem. Naravno, ponovo nije hteo. Opet iste poruke. „No Electronic Key“ i „Put electronic key close to start button“.
Ostadosmo tako da čekamo servisera, a u jednom trenutku sa druge strane puta se zaustavio jedan ( stariji ) „Japanac“. Lexus. Pretpostavih odmah da je to serviser. I nisam pogrešio.
Ali, moja umerena radost nije dugo trajala, jer je ubrzo postalo jasno da ipak nije bio problem do onog ključa. Već očito nešto do samog vozila. Samo šta to…
Poneo je serviser neki dijagnostički uredjaj i bar sat vremena je pokušavao „sve i svašta“. Nije pomoglo ništa. Čak je posumnjao na selektor automatskog menjača (da vozilo pre pokušaja starta motora ne detektuje da je ručica menjača u položaju „P“), pa je „otključao“ ručicu menjača i pomerao je ručicu menjača nekoliko puta kroz sve položaje ( P-R-N-D i nazad, opet u P ). Nije bio problem do toga.
Nisam mnogo razgovarao sa serviserom, da ga ne bih ometao, jer svakako nisam imao ništa korisno da mu kažem, a kako je vreme prolazilo, delovao mi je i dosta neraspoloženo. Redovno radno vreme za subotu mu je svakako odavno bilo prošlo.
Pošto sam za taj dan inicijalno bio planirao i neku šetnju po Fruškoj gori (što je i razlog zašto sam tamo skoro svakog vikenda kada sam slobodan), razmišljah i da se odmah tu pozdravim sa serviserom i da odatle odemo peške, pretežno kroz šumu, do Petrovaradina, ukupno nekih 12 – 13 km, pa odatle na neki voz za Beograd. Bar nešto od tog dana da se pametno iskoristi. Makar za lepu šumsku šetnju.
Ali, D-Max je tada opet „upalio“. Zašto i kako, ne znam. Pretpostavljam, ni serviser nije znao zašto se to dogodilo. No, odmah me potom upitao da li mogu da zajedno sa njim odem do servisa do Novog Sada (on Lexusom, a sin i ja D-Maxom).
I tako odosmo i do Novog Sada, gde sam parkirao D-Max u dvorište servisa, u kome odavno više nije bilo ni žive duše. Na moju molbu, serviser nas je odmah potom odvezao do (sada, na žalost, već po zlu veoma poznate) železničke stanice u Novom Sadu (koja je tada bila u fazi rekonstrukcije). Primetio sam da je pri spuštanju sa Iriškog venca na putu ka servisu trošio veoma malo. Logično.
Pa se na kraju vozom vratismo u Beograd i to dovoljno rano da bih ja kasnije stigao i na početak onog protesta.
Tek, za odlazak u šetnju Fruškom gorom sa suprugom sledeći dan sam izabrao jednog „Japanca“, koji nije imao ni najmanji problem „komunikacije“ sa svojim ključem. I koji ide kao da je divlji pas. Yaris 1,5 od 125 KS. Fantastičan automobil.
Šta se, pak, tačno desilo onom D-Maxu i zašto taj dan nije bio voljan za saradnju i uobičajenu namensku eksploataciju, ostaće mi večna misterija, jer mi se uvoznik nikada kasnije nije javio. A ni ja njemu.
A sada malo i o ovom vozilu
Voženi D-Max, kada je prazan, ima masu od oko 2.100 kg, a pokreće ga 1,9-litarski turbodizel motor sa četiri cilindra, koji je sa svojih maksimalnih 163 KS (pri 3.600 o/min) i maksimalnih 360 Nm (pri 2.000 do 2.500 o/min), uparen sa šestostepenim automatskim menjačem marke Aisin (u to vreme manuelni menjač je bio deo stadardne opreme).
Za ono malo vremena koje smo D-Max i ja proveli zajedno, a posebno pri vožnji uzbrdo ka Iriškom vencu, moj je utisak bio da bi drumski ugodjaj za vozača svakako bio bolji da je motor malo veće snage i većeg maksimalnog obrtnog momenta, a da je automatski menjač nešto brži i sa više stepeni prenosa.
Naime, mada deklaracija kaže da taj motor može da „potera“ D-Max od 0 do 100 km/h za samo 13 sekundi, meni je D-Max delovao nekako baš veoma tromo, verovatno i zato što promene stepena prenosa automatskog menjača traju nekako baš poprilično dugo, mada su zaista uglađeno mekane.
Takodje, dok traje ubrzanje, poprilično je bučan u kabini, nekako „kamionski“, ali se pri konstantnoj brzini utišava. Barem dok su brzine manje. Jer, pri iole većim brzinama na auto putu buka je bila značajno veća, što zbog neaerodinamičnog oblika i samih dimenzija vozila, a delom su krivac za to bili i (nazovimo ih uslovno tako) „krampon pneumatici“ (BF Goodrich All Terrain KO2 M&S).
To brundanje AT guma D-Maxa na auto putu me malo podsetilo na vreme dok sam posedovao Ladu Nivu, koja je izvorno došla sa nekim ruskim kramponkama, a koje sam ubrzo zamenio. Ne samo zbog ogromne buke pri većim brzinama, već zato što su imale i očajno prijanjanje, posebno na vlažnom kolovozu.
A kako smo pomenuli na početku, D-Max uskoro dobija novi motor 2.2 Ddi, malo veće maksimalne snage i većeg maksimalnog obrtnog momenta, kao što dobija i osmostepeni automatski menjač. Mislim da će to za mnoge korisnike biti korak unapred, jer će sigurno osećaj u vožnji na drumu učiniti boljim, a i na terenu je dodatni obrtni moment uvek dobrodošao.
Mada, od Isuzua D-Maxa i ne bi trebalo očekivati luksuzni i ugladjeni SUV, već „radnu mašinu“, tako da je većini korisnika te klase vozila sigurno odličan i upravo ovakav kakav već sada i jeste (pod uslovom da prethodno prepoznaje svoj ključ, naravno).
Pogon vozila je standardno na zadnjoj osovini, dok je pogonski sistem 4×4 uključiv, kao što vozač može da bira izmedju brzohodnog i sporohodnog prenosa (4H ili 4L). Na žalost, za mene nije bilo prilike da u terenskoj vožnji upotrebim 4×4 i/ili sporohodni prenos. Jer, sve što sreo od vožnje „po terenu“, bio je samo onaj zemljani parking na kome je serviser bezuspešno pokušavao da dijagnostikuje i otkloni kvar.
U vožnji, imao sam utisak da je povremeno izraženo ljuljanje karoserije, čemu pored mase, verovatno doprinose i dimenzije (dug je 5.285 mm, širok 1.870 mm i visok 1.800 mm, uz međuosovinski razmak od 3.125 mm), a u nekoj meri i klirens (uz standardne pneumatike je 220 mm), dosta „mesnate“ gume, kao i samo vešanje. Inače, iako je delovalo da ogibljenje dobro apsorbuje većinu neravnina na putu, imao sam utisak da je D-Max baš jako neudoban na sitnim poprečnim naborima ili ležećim policajcima.
Prečnik okreta mu je 13 metara, odnosno, sasvim prosečan za vozilo te dužine (samo kao poredjenje. isti je kao kod BMW-a X7 kada on nije opciono opremljen i upravljanjem na zadnjim točkovima).
Na test nam je bilo ustupljeno vozilo u najvišoj tadašnjoj opremi, pod nazivom „Yamato“.
Negde sam pročitao da je tada aktuelni Isuzu D-Max bio prvi pick-up sa čuvenih 5 zvezdica na testu u oraganizaciji Euro NCAP-a, pa možda ima smisla pomenuti i da raspolaže sa osam vazdušnih jastuka, kao i da je testni bio opremljen sa svim tada aktuelnim vozačkim asistencijama, pa i poluatonomnom vožnjom (isprobao sam je na auto putu i funkcioniše fantastično), ali je bio opremljen i radarom na zadnjem delu, koji ne samo da signalizira poprečni saobraćaj iza vozila, nego i sprečava udarac u drugo vozilo sopstvenim zadnjim delom. Naravno, vozilo je bilo opremljeno i kamerom za vožnju unazad.
Prednja sedišta su zaista udobna i „na oko“ i „pod rukom“ deluju da su presvučena kožom. Vozačevo sedište je elektropomično, sa dovoljno dugim hodovima i vrlo je komforno. Na zadnju klupu nisam seo tokom ovog kratkog druženja, pa ne znam kako je tamo u praksi.
Instrument tabla je kombinacija analognog i digitalnog centralnog ekrana u boji. Sasvim prihvatljivo. Informativno. Volan veoma prijatan.
Pošto je ovo “radna mašina”, pomenimo da fabrički deklarisana nosivost iznosi 1.070 kg, maksimalna masa vučene prikolice je 3.500 kg, a dimenzije tovarnog prostora su 1.485 mm dužine, 1.530 mm širine i 465 mm visine.
Što se tiče potrošnje, kada sam seo za upravljač, jedan zapis za prethodnih oko 4.000 km je pokazivao prosek potrošnje od 10,9 litara na 100 km, a drugi zapis na prethodnih oko 220 km je zabeležio prosek potrošnje od 12,1 litara. Sticajem gore opisanih okolnosti, zbog prevremenog prekida testa, kao i činjenice da je serviser na Fruškoj gori usputno resetovao sve zapise, ja posle oko 100 km druženja nisam zabeležio ništa relevantno.
Na kraju, vezano za cenu testnog vozila, nisam zabeležio tadašnju cenu (juni 2023. godine). Po dašanjim cenama, paket opreme Yamato košta 47.990,00 €, bez opcionala. To pominjem zato jer je na testnom vozilu bilo baš dosta opcionala (ravni poklopac prtljažnika sa roll barom, krovni nosači, spojler – dodatak na prednji branik, deflektor vazduha bočni, deflektor vazduha na haubi, bull bar ispod branika, proširenje blatobrana, plastična obloga tovarnog prostora, pneumatici All Terrain, kuka za vuču, LED svetla u prednjoj rešetki i tako dalje). A sve te opcije bitno menjaju i konačnu cenu vozila. Kao i izgled, ali, u nekoj meri i funkcionalnost vozila.
Toliko o tom neuspešnom testu. Više sreće nekom drugom idući put.
Od mene iskrena zahvalnost D-Maxu što je znakove predmetne akutne „bolesti“ pokazao odmah na početku, a ne po prvi put tek kasnije tokom testa, možda na nekom šumskom putu u delu Fruške gore gde nema ni signala mobilne mreže. Dakle, svakako je moglo i gore da bude. Uvek može gore.
Aleksandar Dragović
(726)
E jbg Saša,ti si baš neki baksuz😂.
Napokon uzmeš neko normalno vozilo da testiraš..i ti ga pokvariš🤣.E stvarno si samo za one frankenštajn-troklipnjače-čardak smeća od auta da testiraš😂.
Ne ljuti se ti na mene,ja se malo šalim😉🍻
Da, prosto nisam imao sreće 😊 I baš mi je žao što se tako završilo…
Moja profesorka iz srednje škole nam je često znala reći: „Bolje je roditi se bez ušiju, nego li bez sreće …“
Kad već spomenu školu..meni je razredna stalno govorila da ne blejim kroz prozor na nastavi jer za to mi u budućnosti niko neće davati platu…a ja evo već godinama pa i decenijama buljim kroz prozore kamiona i autobusa vozeći ih…i još dobijam platu za to.Samo kada bi je sreo,rekao bi joj koliko nije bila u pravu😁
Moja punica bila učiteljica… i neki mali u školi nikako nije mogao skontati geografiju, i hoće da ga obore na godinu…. I pitaju njega što ne uči, a on njima veli: Vidite, ja to iz knjiga ništa ne razumijem, ali ja kad porastem biću vozač, i sve to što vi pričate ja ću uživo da obiđem i naučim…
I sve je tako bilo, postao vozač i svu bivšu Jugu uživo naučio 😀
Ne daj mu BMW, obataliće ga 😜
🤣😂
Jbg. desava se! Meni je jednom u voznji „ekplodiro“ turbo (Ford C-Max 2.0 dizel), a bilo je i par ispraznjenih akumulatora, morao sam se posluziti kablovima. Bilo je problema i s kontakt kljucem, test vozilo ga odjednom ne prepoznaje (nije bila baterija u pitanju), poslali mi drugi postom jer sam bio 500 km od kuce.
Havarija turbo punjača tokom vožnje nekada zna da dovede i do požara na vozilu … I nisu retke vesti o tome da se „ovde“ ili „onde“ zapalio automobil tokom vožnje.
Tako da je to ( potencijalno ) vrlo zajebana stvar.
Pa kad ga hlade benzinom, nikakvo čudo 😜
Ne znam zašto, ali ja kao da najčešće naletim na vesti o tome kako se negde zapalio neki BMW … Ne šalim se uopšte.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-u-zagrebu-se-u-voznji-zapalio-bmw/2620047.aspx
Dobar mi je prvi komentar: Vozač napokon dao žmigavac i eto.
😀
Prije par dana vidjeh X4 u plamenu.Vjerujem da su prve godine sa euro 6 dizelom kritične.
A kakav je to problem sa njima ?
https://www.blic.rs/vesti/hronika/izgoreo-skupoceni-bmw-na-autoputu-kod-rume-dim-se-video-sa-kilometarske-udaljenosti/xy63g33
Sve se vrti oko „EGR“ ventila.Em škodi motoru em ima potencijal za požar.
Ako gubi rashladnu tečnost on je prvi osumnjičeni
Gore 2.0 dizeli,egr ventil pravi pizdarije…
I 2.0 i 3.0, nema razlike
Pa ja to nisam znao… na kojoj kilometraži se to dešava?
Nebitna je kilometraža, bukvalno između 50 i 250 000 km. EGR se hladi antifrizom i onda vremenom dođe do poroznosti membrane koja odvaja vazduh i antifriz. Počne polako da troši rashladnu tečnost, ljudi ignorišu i dosipaju, rupa postaje sve veća i veća i kada dođe do kritične mase udela antifriza u usisnoj grani dođe do paljenja. A pošto je usisna grana od plastike sve lepo plane. Mom zetu se desilo na X6 3.0 sa originalnih 53 000km. Sva sreća pa je odmah primetio dim i imao je PP aparat. Nov EGR, usisna grana i kojekakve plastike i čuda-lepa cifra. Postoji… Pročitaj više »
Antifriz je zapaljiv ?
Ne razumem šta se prvo tu zapali ?
Naravno da je zapaljiv. Ovde „upada“ u smešu u malim količinama te se formira kao aerosol. Vremenom od upotrebe u motoru postane i zaprljan pa je još gore, vrlo često mu je dovoljna samo visoka temperatura okoline. Prvo se pali antifriz a onda i vazduh koga je puna usisna grana pa eto lančane reakcije.
👍
Hvala za objašnjenje.
No problemo
Zato ja samo benzinjare ganjam,nema tih sranja sa dpf-om,egr-om,griječima…Samo redovno ulje i filteri i gas patos,samo deri.
Jeste amigo, imaš i turbo i EGR ali na tvom motoru je mnogo veći problem sistem za hlađenje. Postoji spisak par stvari koje bi stvarno trebao preventive radi zameniti. Ja sam ti pisao više puta na BMW klubu Srbija a ti ništa 🙂
Gdje si mi pisao,na kojoj temi?Na temi o mome autu nisi a ja druge teme veoma slabo pratim.
Pisao PP
Nije mi malo jasan forum BMW klub Srbija…kažeš da si mi poslao poruku,ja nju nemam ili sam toliki idiot da je ne znam naći.Okači link slobodno ovde što se mene tiče,sad me više ne zanima toliko šta si pisao,već zašto nemam obaveštanja o tome,pogotovo o PP.Čudno.
Više mislim da tamo PP nešto ne rade kako treba
A leteće ležajeve?
Koliko vidim neki BMW zaljubljnici to preventivno mijenjaju 😉
O da. I to ne moraš ni da kopaš nešto puno: S85, S65, N57… Možemo da pričamo naširoko i naduboko o tome. Ali je činjenica da voziti BMW košta. I to dobro. Na ovu zamenu gledaj kao na investiciju ili ti preventivno održavanje. Na N57 recimo, zameniš leteće-staviš uljnu pumpu od 35d verzije-smanjiš servisni interval na 10 000km, i miran si još dosta. Ili da sačekaš da sve stane pa samo za radilicu daš 1500 evra plus sve pobrojano. E sad, koliko ovo spada u „normalno“ održavanje ostavljam drugima da procene. Ja sam odustao od ubeđivanja bilo koga u bilo… Pročitaj više »
Ja sam davno odustao od BMW. Njegove performanse mi ne trebaju, idu sada sva auta. Preskup u nabavci, preskup u održavanju, milion nekih skrivenih mana poput „zapaljivog“ EGR-a, vječnog lanca koji nije vječan a nalazi se na pogrešnom mjestu, letećih ležajeva koji ulaze u program notmalne preventivne zamjene, hvaljenje velikim intervalom zamjene ulja a onda preventivnim spuštanjem na 10.000 (ma i ja ga mijenjam na toliko ali se ne hvalim 😜), diskova koji traju čak 40.000 km … Nekad su se ljudi ismijavali sa Alfom zbog manjr od pola od ovih stvari, ali BMW-u se sve oprašta…. Zlatno tele modernog… Pročitaj više »
Sve razumem. Ja imam jedan i 15 dana ga volim a 15 dana ga mrzim. Onaj jedan ako ostane u mesecu nisam ni sam siguran šta da mislim. Ima mnogo dobrih stvari ali ima i mnogo gluposti. Zato i kažem da je to na svakome da izabere.
Prećera ga malo😂…Ja evo zadnje diskove gonim već 70.000km.A kada sam kupio auto majstor mi je rekao da ću ih morati uskoro mijenjati jer su pri kraju.Evo 13.Janura biće 3 godina kako sam ga kupio.BMW polovan je jeftiniji od Mercedesa a pogotovo od Audija,bar ovde u Austriji. Jeste,skup je za održavanje,ali donekle se to može i opravdati.Evo kod mene na satu je skoro 200.000km,tačno 197.560km..na trapu ništa nije pipnuto od 2014 kada je izašao iz fabrike.Rođo moj prije BMW F11 imao Audija A6,stalno problemi sa trapovima,nema šta nije morao promjeniti na trapu,al su zato dijelovi 2 do 3 puta jeftiniji… Pročitaj više »
Koliko si ga ono platio?
17.500e
BMW se nikad ne kupuje od svakoga,kako u prošlosti tako do dana današnjeg.Inače problem lanca je sa G30 prošlost.
👍
Yamato SCrew Cab. Makar nije double screw 😛
🤣
Pa dva puta je za*ebao 😜
Uvek mi je Dmax privlačio pažnju, nekako je bio u pozadini, drugi modeli su bili ispred njega. Ali, mi se činilo da je dobar izbor. Ono što me čudi, je da nije testiranje kompletirano. Izgleda da jedna strana nije bila voljna, sad….koja.. Logika je da se obezbedi drugo vozilo, u drugom terminu, i da se testno vozilo max ispita. Uvek sam se divio nekim reklamnim kampanjama jakih brendova koji na Kopaoniku organizuju test dan. Bude tu puno novinara, nekih drugih lica, nekih dobrih cica, pa se organizuje zakuska, neka vožnja po pumskom putu, ponegde pređu preko potoka koji preseca put,… Pročitaj više »
Eto, neka bude da je do mene greh što se ja posle nisam javio uvozniku i pitao šta je pokazala defektaža u servisu, kao i što nije došlo do nastavka testa posle opravke vozila. Inače, pre oko mesec – dva, video sam fotografije ovog vozila ( vizuelno, on je sa 100%, sem ako ima neki sa identičnim opcijama i nalepnicama ), sa nekog moto cross / off-road druženja na Tari ( bile fotografije na Honda forumu ). A posle postavljanja ovog teksta na portal AR-a naleteh na sajtu uvoznika i na ove ( istorijske ) informacije ( lepo su posložene… Pročitaj više »
Ne boj se, kad ovo pročitaju, zvaće oni Zvekija pa nek mu kažu šta je bilo u pitanju 😉
Propust distributera je velik. Umesto da ti da drugi ili isti D max, naravno ispravan, oni su se ucutali. Neprofesionalno je ostaviti lose iskustvo. Da si dobio ispravan, imali bi odlican tekst na AR, uz (mozda) tvoj komentar o kvaru, ali bi akcenat bio na Dmax i njegove mogucnosti.
Ja bi podelio jedno ikustvo s jednog foruma, s kojeg sam izbačen pre nešto više od 10-tak godina jer sam napisao više zamerki za tadašnji ovakav 4×4 pikap Isuzu….. Realne zamerke, na koje su se gospoda iz TRIO „kompanije“ i njeni forum admin poslušnici gadno potresli i odma me izbacili.
Od tada nisam član bilo kakvog foruma. Ovo TRIJAŠI su gori od nam dragog predšednika…..
A autima Isuzu uvek nešto fali…. Nije ovo prvvi slučaj.
Imamo kao službeni, teško đubre
Da si te svoje utiske za Isuzu eventualno napisao na Dačija forumu, siguran sam da ne bi bio „verboten“ … 😊
Taj forum je obilovao Azija luđacima. To je bilo neko vreme selidbe, kad su pozer fiktivni stručnaci napuštali Nemačku i otkrili Aziju. A TRIO im je dolazio kao medicina za sve.
Inače to je bio neki forum u koji se parkira auto-
Odmah sam ja shvatio i koji je forum, a i zašto ti se desilo. Kombinacija dva faktora. Sa jedne strane, svaki forum te vrste kao osnov svog samoodržanja ima ili nastoji da ima i neki veoma sitan lukrativni karakter ( naravno, iz perspektive njegovih osnivača i administratora ), tako da posredno živi/životari i od raznih reklamnih i promo aktivnosti auto uvoznika, a zbog čega u suštini tamo nije dozvoljena neka ozbiljnija kritika nekog brenda ili njegovih modela. Možeš da laješ malo i kratko. A Tvoj dodatni maler je bilo to što su administrator tog foruma i Isuzu uvoznik i privatno… Pročitaj više »
Koliko mogu da vidim testni D-Max je prešao popriličnu kilometražu 35.728 km na tvojim fotografijama, a djeluje i kao da nije „milovan“… Mada to nije razlog za amnestiju od problema, koji te zadesio ipak je bitan podatak u cjeloj priči, jer automobil je zvanično polovnjak… Vozio sam ga, bez ikakvih opisanih problema. Nemam nekih emocija prema njemu, čistokrvna radna mašina. Poprilično je popularan, jer bez PDV ima zanimljivu cijenu za mnoge male privrednike, a i motor mu nema neku suludu kubikažu… U ovoj klasi Ford Ranger Raptor nema konkurenciju, jer pozadi ima multilink, manje nosi zbog toga, ali je s… Pročitaj više »
Da, u vreme testa vozilo je već imalo oko 40.000 km „u nogama“ ( a što se i vidi sa fotografije ), a mislim i da je bio star oko dve godine ( ako ne grešim, bio je 2021. godište, a pokušaj testa se desio juna 2023. godine ).
I kao što često znam da kažem ( pa i ovde napišem ), „sve može da se pokvari“, pa i dok je vozilo relativno novo i pod garancijom proizvodjača. Znam da možda i ne bi trebalo, ali, to je prosto realnost. Ma koji brend da je u pitanju.
Imam osjećaj da danas silaze pokvareni sa proizvodne trake i što je najgore da proizvođače nije nimalo briga zbog toga…
Na neki način, prodaja i predaja novog savremenog automobila kupcu sve više liči na „puštanje u probni rad“ nekog složenog indutrijskog postrojenja …
Pa se tokom trajanja garancije ( kao perioda „probnog rada“ ) sagledava kako je sve to uradjeno, da li je puno toga promašeno, a i otklanjaju se nedostaci koji se za to vreme pokažu 😊
Puno je razočaranih bez obzira na brend novog vozila, a s druge strane mislim da mehaničarima i prodavcima dijelova nikad nije bilo bolje. Čim izađu iz garancije ti falični modeli dolaze njima na „sječu knezova“.
A ta „sječa“ ili deračina je maksimalna, nema ih dovoljno pa nema ni neke brige zbog nezadovoljnih „oderanih“ klijenata koji me sve više podsjećaju na krda zbunjenih antilopa i gnuova iz Opstanka koji su zbijeni na gomili čekaju neizbježno – da budu oderani.
Ajde…… pa ja Čkode računam da su se razradile kad pređu 100 000.
Kad pređu 250 000, dođu u stanje ko ovaj Isuzu na 30 000, počinju da prave blaže probleme 🙂
Daj bože da je tako. Znaš boljenod mene da su proizvođači u međuvremenu sve što su mogli od komponenti dali podizvođačima da ih proizvode. Motiv je naravno niža cijena, a veći profit. Gubitak kontrole u proizvodnji tih pratećih dijelova koštao ih je gubitka pouzdanosti. Eto na Isuzu nije otkazao motor, puklo ogibljenje, zaribao diferencijal, ali jeste elektronika…
Moj rodjak u Australiji ima D-Max 3.0 dizel. Voli da ide u vukojebine na kampovanje i lov tako da ima neke glomazne off-road tockove na njemu. Letos smo se videli u Srbiji i pricali smo malo o autima, izuzetno je zadovoljan sa njim, posebno kad ide off-road u pustinjama Australije. . Prethodno je vodio Toyotu Hilux, pa na kratko Holden Maloo.
Vozio sam D-Max i ove a i prethodne generacije. Novi je neuporedivo privlačniji, ali onaj ko očekuje automobil ili krosover, grdno će se iznenaditi. Ovo je pravi pravcijati kamion u svakom smislu. Živahan kao kamion, okretan kao kamion, sposoban da povuče kao kamion. Istina, enterijer je sada više sofisticiran nego kod kamiona, ali je opšti vozni utisak kamionski. Nisam bio u stanju da išta isčitam s ekrana multimedijalnog sistema, doduše samo po danu i samo kada je taj dan sunčan. Za grad i gradsku upotrebu je propast živa, verujem da je top za selo i ostale potrebe unutar gazdinstva bilo… Pročitaj više »
TRIO i SNS bašššš pašu jedno drugom,
A Isuzu, pored Hiluxa ili Navare, Amaroka, je obično govno.
Da je upola para pa az selo, možda prođe
Memedović ih je dosta reklamirao, a privatno to nikad ne bi vozio.