Očekuje se da novitet nemačkog brenda bude lansiran na tržištu negde tokom naredne godine, dok bi novajlija među kupce stigao kao električni liftbek.
U poslednje dve godine je zabeležen pad prodaje vozila marke Audi na tlu Starog kontinenta. Tokom korona-godine, kupci su pazarili 601.844 primeraka Audija, što je bilo za 18,8% manje u odnosu na rezultat iz 2019. godine, dok je tokom 2021. prodato još manje automobila s četiri prstena. Rezultat je bio 591.457 jedinica, uz minus od 1,7% spram lani. Audi je nastavio da razvija liniju električnih vozila, uostalom kao i mnogi drugi proizvođači današnjice.
Jedan od novih električnih proizvoda na četiri točka marke Audi bi trebalo da bude i liftbek Audi A6 e-tron. Nemačka kompanija je prošlog aprila u Šangaju prikazala konceptni model istog imena. Logično, sada proizvođač energiju investira u razvoj serijske verzije vozila, a ona će biti utemeljena u izložbenom vozilu prikazanom na donjim fotografijama. Pride, već smo svedočili tome da su neki prototip primerci vozila s petoro vrata, naravno s kamuflažom, uhvaćeni u objektive špijunskih fotografskih aparata, tokom drumskih testiranja.
Još uvek nema zvaničnih informacija o tome kako će novi nemački liftbek na struju izgledati, ali to nije smetalo dizajnerima redakcije španskog portala Motor.es, a koji neguju bliske odnose s ruskim Kolesima, da izrade vizuelnu kompjutersku anticipaciju Audija s indeksom A6 e-tron.
Sudeći po renderu, vozilo će posedovati uske farove dizajnirane u stilu prikazanom na konceptu, a verujemo da će opciono biti ponuđena i laserska (matriks) tehnologija glavne rasvete. U isto vreme, verovatno je da će priključak za struju koji je smešten tamo gde je kod konvencionalnih vozila montirana maska hladnjaka, biti drugačijeg izgleda u odnosu izložbeni prototip. Dizajner iz Španije je poklonio veru ideji da će konektor biti ofarban u boju karoserije, a moguće je da će i pokretni elementi zaduženi za hlađenje i aerodinamiku tu biti integrisani.
Izgled enterijera nemačkog modela je za sada potpuna nepoznanica, ali se očekuje da bude izveden u minimalističkom stilu. Podrazumeva se duet ekrana visoke rezolucije na čeonom panelu, gde će onaj za instrumentaciju biti manjih gabarita, dok će centralno postavljeni displej biti vidno veći. Po dužini, liftbek bi trebalo da dobaci do 4,96 metara, što je objavio i Audi prilikom prezentacije koncepta prošlog aprila.
Električni liftbek će biti utemeljen na arhitekturi PPE (Premium Platform Electric) i ona je razvijena zajedničkim snagama s Porscheom, a znamo da oba brenda igraju kako koncern Volkswagen svira. Audi Q6 e-tron i sledeći Porsche Macan EV su utemeljeni na istoj platformi.
Prema preliminarnim podacima, A6 e-tron će se nuditi i u verzijama s jednim ili s dva elektromotora (prednji ili Quattro pogon na sva četiri točka). Podsetimo se da je koncept opremljen dvomotornim pogonskim sklopom, čija je ukupna snaga bila 476 „grla“, a maksimalni obrtni moment je bio 800 Nm. U ovoj verziji, kapacitet baterije je iznosio 100 kWh, dok je rezerva energenta u bateriji navodno bila dovoljna za nekih 700 kilometara krstarenja, bez potrebe za dopunom ćelija.
Proizvodnja Audija A6 e-trona će biti pokrenuta u Kini (u fabrici u Čangčunu), i moguće je da će serijski model stići na montažnu traku već u obliku limuzine. Takođe, izdanje će verovatno biti prilagođeno u Evropi. Pretpostavlja se da će novina nemačkog brenda ući na tržište 2023. godine, kako i rekosmo u samom uvodu.
AutoRepublika
(463)
Postoji naša riječ i zove se nacrt ili skica.A vi render pa render.? Popustite malo više ljudi sa ovim kvazianglikizmima.
drug studirao arhitekturu, i bio dobar u CAD crtanju. Non stop mi je govorio da ostavlja kompjuter da renderuje neki njegov projekat po 24h, sve dok gane pitah šta je to zapravo render.
🤙🏿
Glavna razlika u odnosu na prototip su razdvojeni farovi, odnosno dodati glavni farovi niže u prednji branik po uzoru na BMW, Citroen, Hyundai i budući RR
„Render“ je jednostavno slika – ni manje ni vise. „Rendering“ je proces izrade slike jednog trodimenzionalnog objekta izradjenog u nekom kompjuterskom programu. Proces izrade kompjuterske slike moze da bude komplikovan u zavisnosti od toga koliko uslova se kompjuteru zada za njenu izradu – pozadina, osvetljenje, refleksi, senke, broj pixela, itd. Cilj je da se dobiju foto-realisticne slike, kao da je virtuelni 3D objekat snimljen u prirodi. To je razlog zbog cega izrada ovakvih slika traje satima jer kompjuter mora da izvrsi ogromnu kolicinu proracuna. U nemackom i u srpskom jeziku postoji jaka teznja da se engleskim recima pridaje neko „specijalno… Pročitaj više »
Napravio sam gresku: ne kaze se „SABSKRIBOVAO“ vec „SABSKRAJBOVAO“. Bas lepo se uklapa u nas jezik! 🙂 Ovde je primer jednog „rendera“, naski receno kompjuterske „slike“ koju je napravio moj drug Dejan Hristov, dizajner. Na slici je mali Microlino koji smo nas dvojca pretvorili u pravog terenca. Kada smo poslali slike „Auto, Motor und Sportu“ jedan od redaktora se sav uzbudjen odmah javio sa pitanjem: „JESTE LI GA VEC NAPRAVILI?“ Slike su bile toliko uverljive!
Ovo je link za AMS gde je nas projekat objavljen:
https://www.auto-motor-und-sport.de/elektroauto/microlino-offroad-konzept-gelaendewagen-2021/