1. Home
  2. Prezentacije
  3. Majestor postaje perjanica marke MG
Majestor postaje perjanica marke MG
5

Majestor postaje perjanica marke MG

285
5
Podelite sa prijateljima:

Koncern SAIC poseduje brojne marke, uključujući bivše britanske brendove MG i Maxus. Stoga nije iznenađujuće što njihovi modeli imaju mnogo „duplikata“. To najjasnije otkriva terenski asortiman, koji se, zapravo, sastoji od jednog terenskog vozila, ali u različitim interpretacijama za različita tržišta. Sada je u Indiji debitovala još jedna sorta i ona nastupa pod imenom MG Majestor.

Sve je počelo 2017. godine sa SUV-om Maxusom D90 (ili LDV-om D90 kako je poznat na nekim izvoznim tržištima). Godinu dana kasnije, na osnovu njega je osmišljen SUV Roewe RX8, koji je lansiran pod imenom MG RX8 na tržištima jugoistočne Azije i Bliskog istoka, a nedavno je najavljen i za nastup u Ruskoj Federaciji.

A originalni Maxus D90 je poslat u Indiju pod imenom MG Gloster. Priča je dobila novi zaokret kada je došlo vreme za planirani dubinski zahvat zatezanja bora. Pre dve godine, u Kini je debitovao ažurirani Maxus D90, koji je dobio i sopstveno ime Maxus Territory. Sada je stigao do Indije pod imenom MG Majestor.

Restilizacija je donela, ne samo ažurirani izgled sa uskim farovima i masivnom rešetkom hladnjaka, već i povećane dimenzije. MG Majestor je dugačak 5.046 milimetara u odnosu na Glosterovih 4.985 mm, ali međuosovinsko rastojanje ostaje isto i iznosi 2.950 mm. I dalje se zasniva na konceptu „školjka na šasiji“ s poprečnim prednjim dvostrukim ramenima i krutom zadnjom osovinom, prenosom na sva četiri točka koje dolazi s reduktorom i sa spojnicom sa više ploča za povezivanje prednje osovine.

O pogonskom sklopu verzije za Indiju se još uvek ćuti, ali će Majestor najverovatnije naslediti mehaniku svog prethodnika, to jest dvolitarski turbodizel sa 218 KS i 480 Nm najvišeg obrtnog momenta koji radi u tandemu sa klasičnim osmostepenim automatikom. Inače, u Kini originalni Maxus Territory nudi ili isti turbodizel, ali sa laki hibrid na naponu od 48 volti. Takođe je raspoloživ tubobenzinski dvolitarski motor sa 261 „grlom“.

Unutrašnjost MG-a Majestora još nije prikazana, ali će se od putničke kabine terenca zvanog Maxus Territory razlikovati samo po lokaciji volana. Ugrađeni su odvojeni ekrani instrumentacije i multimedijalnog sistema (svaki s dijagonalom od po 12,3 inča) i kontrolna tabla klima uređaja s dugmetom. Lista opcija uključuje trozonsku kontrolu klime, vozačko sedište sa grejanjem, ventilacijom i masažom, audio sistem sa dvanaest zvučnika i autopilotom drugog nivoa.

Novi MG Majestor će se pojaviti na indijskom tržištu u narednim mesecima i u hijararhiji će biti pozicioniran stepenicu iznad Glostera, koji će ostati u asortimanu. Gloster trenutno košta između 4,0 i 4,4 miliona indijskih rupija što je negde oko 46 do 51 hiljada američkih dolara), a Majestor će svakako biti skuplji. U Kini, Maxus košta 200-280 hiljada juana (27 do 38 hiljada dolara).

AutoRepublika

(287)

Podelite sa prijateljima:
Komentari objavljeni na portalu "Auto Republika" ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Redakcija "Auto Republike" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
Subscribe
Notify of
guest

5 Komentara
Inline Feedbacks
View all comments
Matija

Kineski dizajneri idu u dva pravca: ili naprave auto sa elegantnim i minimalistickim dizajnom, ili naprave auto sa pretovarenim i grotesknim dizajnom. Ovaj MG pripada drugoj grupi. Fascinira me dizajn njegovog prednjeg zida – maska i „ono“ dole (ne znam kako da ga nazovem!) neodoljivo me podsecaju na neki radionicki regal na kome su poredjane kutijice sa srafovima, navrtkama, podmetacima i drugom masinskom galanterijom. U donjem delu su vece „fijoke“ za krupnije delove.
Samo ime „Majestor“ ocigledno ima koren u reci „Majstor“ i sasvim mu odgovara.

s mile

Izuzetno poštujem tvoje znanje, iskustvo i kritike..ali kao običnom čoveku bez stručnog znanja, ovo gore meni poprilično dobro izgleda. E sad, da li su kupci više meni slični ili tebi…

Matija

Svako pravo, postujem! Imas plus od mene za iskrenost. 🙂

Aleksandar

Ne razumem se u dizajn kao Matija, ali dizajn kockast, džip kao džip. Ali stvarno prednja maska i prednji branik kao lego kocke. Ne uklapaju se. Kao da ih deca pravila. Ovo ostalo đene, đene.

Izmenjeno 24 dana pre od strane Aleksandar
Matija

Svaka cast! Pravi opis! 🙂