Pošto očekujemo da brojne redakcije specijalizovanih medija dobiju PR saopštenje za javnost od domaćeg distributera, u kome će jedino biti prezentovana istinita činjenica da je krosover Sportage zabeležio u procentima mereno dvocifreni rast prodaje, šesti mesec uzastopno, od 15% u poređenju sa istim mesecom prošle godine, verujemo da je važno da prezentujemo celovitu, odnosno jedinu istinu.
Kia Motors je objavila da su prodajna dostignuća na svetskom nivou, za mesec septembar, niža za 6,4% u odnosu na uporediv lanjski period. Ovo smanjenje znači da je ukupno 233.708 četvorotočkaša sa oznakama ove korejske marke, pronašlo svoje vlasnike u poslednjem mesecu leta.
Prodaja na inostranim tržištima je opala za 1,9% na 197.908 jedinica, dok je u matičnoj zemlji pad prodaje dramatičan i iznosi 25,4%. Proizvođač kao jedan od razloga za ovakav epilog na domaćem tržištu navodi manji broj radnih dana.
Prodaja perjanice, modela K900 je premašila hiljadu primeraka mesečno, već šesti uzastopni mesec, čime je proizvođač veoma zadovoljan.
Najuspešniji model marke Kia je pomenuti kompaktni SUV Sportage, kojih je prodato ukupno 44.506 jedinica širom sveta. Potkompaktni sedan Rio zauzima drugo mesto sa drastično nižim brojem prodatih primeraka od prodajnog lidera game (25.077), dok je treće mesto zauzeo, da se našalimo malo, pristupačni krosover Sorento (22.132).
Kia Motors očekuje da bolji dani dođu sa uvođenjem novih modela u globalnu ponudu. Nade se prevashodno polažu u Niro EV i K900.
Proizvođaču želimo svaku sreću i ostvarenje poslovnih zamisli.
(198)
Veoma izbalansiran članak. Celovita vest.
Svaka čast.
Pojma ti nemaš Moron. Meni je PR Kia distributera objasnio da je maliciozno izneti celu istinu a da je profesionalno samo obavestiti javnost o nespornom uspehu Sportagea 🙂 Za njihovo merilo, objektivno je samo ono što, eto u opisanom maniru, o Kiji iznese JD Power i naravno njegov brat u Automagazinu. U njihovim testovima niti jedan model Kia nije ispoljio ni najmanju manu. Savršenstvo jedno neopisivo 🙂
Pa, treba u životu biti „pozitivan“. I oni zato naglašavaju samo „pozitivno“ 🙂