1. Home
  2. Vesti
  3. Bela kuća naručila 250 primeraka Cadillaca Escaladea
Bela kuća naručila 250 primeraka Cadillaca Escaladea
5

Bela kuća naručila 250 primeraka Cadillaca Escaladea

540
5
Podelite sa prijateljima:

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp je tokom govora u pogonu za testiranje General Motorsa u Milforu, u saveznoj državi Mičigen, izazvao veliku pažnju, otkrivši da je Bela kuća naručila 250 primeraka Cadillaca Escaladea. Tramp je, obraćajući se zaposlenima i dobavljačima američkog automobilskog giganta, pohvalio radnike koji proizvode vozila u SAD i istakao ovu veliku kupovinu kao podršku domaćoj automobilskoj industriji.

Velika narudžbina dodatno potvrđuje dugogodišnju povezanost američke administracije sa luksuznom markom Cadillacom, koja već decenijama predstavlja simbol državnog prevoza najviših zvaničnika. General Motors paralelno razvija električnu strategiju za budućnost, ali Cadillac i dalje ponudu velikih luksuznih modela sa klasičnim benzinskim motorima održava snažnom, posebno u segmentu velikih terenaca.


Tramp je, tokom gotovo jednosatnog govora, naglasio da je stil Escaladea važan deo izgleda predsedničkih kolona vozila. „Znate, naručili smo, mislim, 250 Escaladea, zar ne? Tako izgledamo moćno u tim kolonama“, rekao je predsednik, govoreći o vozilima koja koriste službe povezane sa državnim prevozom.

Za sada nije poznato da li će svi primerci biti u standardnoj konfiguraciji ili će deo flote činiti produžene verzije sa oznakom ESV, kao ni da li će biti uključene sportske varijante Escalade-V. Takođe nije potvrđeno koliko vozila će dobiti specijalne bezbednosne modifikacije namenjene predsedničkim i zaštitnim konvojima.

Vozila koja koriste službe bezbednosti obično zahtevaju značajne izmene, uključujući ojačanu šasiju, balističku zaštitu, neprobojna stakla i dodatnu komunikacionu opremu kako bi mogla da izdrže ekstremne uslove korišćenja. Cadillac već dugo sarađuje sa američkom Tajnom službom, koja koristi predsedničku limuzinu poznatu kao „Zver“ (The Beast). Iako spolja podseća na Cadillacove modele, ona je zasnovana na posebno razvijenoj platformi sa komponentama iz teretnih vozila.


Tramp je, tokom posete Mičigenu, pohvalio i druge važne modele General Motorsa, kao što su Chevrolet Silverado, GMC Sierra i GMC Hummer. Prisetio se, govoreći o vezi svoje porodice sa Cadillacom, da je njegov otac kupovao novi Cadillac na svake dve godine, što je za njega predstavljalo simbol američkog uspeha i prestiža.

Narudžbina od 250 luksuznih terenaca predstavlja značajan posao za General Motors i dodatnu potvrdu značaja domaće proizvodnje. Kompanija planira velika ulaganja u američke fabrike, uključujući oko devet milijardi američkih dolara (oko 7,7 milijardi evra) tokom 2026. godine širom svoje proizvodne mreže u SAD, kao i dodatnih 157 miliona „zelembaća“ (oko 135 miliona evra) za fabriku u Vencvilu, u Misuriju.


Iako se automobilska industrija pod uticajem elektrifikacije i novih tehnologija brzo menja, velika američka terenska vozila i dalje imaju posebno mesto u državnim flotama. Kupovina velikog broja Cadillaca Escaladea pokazuje da luksuzni SUV sa snažnim benzinskim pogonom i dalje predstavlja važan simbol američkog automobilskog identiteta, posebno kada je reč o vozilima za najviše državne funkcije.

AutoRepublika

(540)

Podelite sa prijateljima:
Komentari objavljeni na portalu "Auto Republika" ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst. Redakcija "Auto Republike" zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.
guest

5 Komentara
Zoran

iz kampanje „kupujmo domaće“

s mile

Sve više će to ameri forsirati..zatvaraju se za druge proizvođače. A dal je to pametno, pokazaće vreme

Zoran

Po mojoj slobodnoj proceni to može biti dobro kratkoročno. Ako ne prate svetske trendove, na kraju će ostati i bez automobila i bez novca.

s mile

Opustiće se, bez konkurencije nema frke, žurbe, paljenja vijuga, stresa…. Nego, opušteno .. a to ne vodi usavršavanju

BB

Nek kupuju svoje, nemam ništa protiv. Imam protiv kad izvoze „demokratiju“

Izmenjeno 9 dana pre od strane BB